TV - Video - HiFi
HH ELEKTROLUX
911 01 Trenčín

tel.: 0944 314 090
hladkyjan@hhelektro.sk

YAMAHA RX-V685 BLACK

Dostupnosť už nedostupný
Výrobca: Yamaha
Kód: 19635/B
Prepravná váha: 10kg
Vaša cena:
€679,00
€678,00
Zľava: 0% z ceny


 Ks

Opýtať sa na tovar


• 7-kanálový mohutný priestorový zvuk
• --- 90 W na kanál (8 ohmov, 20 Hz - 20 kHz, 0.06% THD, 2 kanály riadené)
• --- 150 W na kanál (4 ohmy, 1 kHz, 0,9% THD, 1 kanál riadený)
• --- 150 W na kanál (8 ohmov, 1 kHz, 10% THD, 1 kanál riadený)
• Vstavané Wi-Fi a kompatibilita s Wireless Direct pre jednoduché použitie sieťových funkcií
• Bluetooth pre bezdrôtové streamovanie hudby a Compressed Music Enhancer pre Bluetooth
• Hudobné streamovacie služby AirPlay, Napster® *, Spotify® *, Pandora® *, JUKE * Tidal® *, Deezer® * a aplikácie AV Controller
• Podpora DolbyAtmos®, DTS: X
• Kompatibilita s hlasovým ovládaním Amazon Alexa
• Prehráva DSD 2.8MHz / 5.6MHz, FLAC / WAV / AIFF 192kHz / 24bit, Apple Lossless 96kHz / 24bit
• Kompatibilita s Gapless Playback umožňuje neprerušované prehrávanie bez medzier
• 4K60p 4: 4: 4 Pass through, HDMI (6 vstupov / 1 výstupy) s HDCP2.2 (3 vstupy / 1 výstupy), podpora HDR a BT.2020, Audio Return Channel
• HDMI vstup na čelnom paneli, USB pre USB zariadenia
• Optimalizácia zvuku YPAO R.S.C. (Reflected Sound Control) pre automatické nastavenie reproduktorov
• Funkcia YPAO Volume zaručuje prirodzený zvuk aj pri nízkych hlasitostiach
• Virtual Surround Back Speaker pre prehrávanie 7.1-kanálového obsahu na 5.1-kanálovom systéme
• Extra Bass posilňuje bohatý basový zvuk aj pri použití malých reproduktorov
• Vyspelé OSD menu (angličtina, nemčina, francúzština, španielčina, ruština, taliančina, japončina a čínština)
• Podpora zvuku vo viacerých zónach (ZONE2)
• Vstup Phono pre pripojenie gramofónu a prehrávanie vinylových platní
• Prevádzka v ECO režime je asi o 20% úspornejšia 

MusicCast

MusicCast je nová revolúcia v oblasti sieťového audia, všetky produkty MusicCast môžete používať spoločne alebo oddelene, je to úplne na vás. Ovládajte všetko z jednej intuitívnej aplikácie, rýchle a ľahko použiteľné. Soundbar, bezdrôtový reproduktor, AV receiver, HiFi zvuk podľa toho, čo vám vyhovuje najlepšie, môžete kombinovať a rozširovať MusicCast systém v čase.

MusicCast rozširuje možnosti

MusicCast využíva vysoko výkonnú bezdrôtovú sieť pre pôžitok z hudby a audia. Tá môže prenášať digitálny hudobný obsah z telefónu, PC alebo NAS k iným MusicCast zariadeniam vo vašej domácnosti. Môžete tiež zdieľať hudbu z externých zariadení, ako sú napríklad TV alebo BD prehrávač pripojené z AV receiveru. Audio obsah z pripojených Bluetooth smartfónov alebo tabletov môže byť tiež streamovaný do MusicCast zariadenia v rôznych miestnostiach.

Domáce kino bez nutnosti káblov

Nový rad AV receiverov YAMAHA prináša revolučné riešenie pre realizáciu domáceho kina. Vďaka možnosti prepojenia nových komponentov YAMAHA MusicCast 20/50 budete môcť umiestniť center a priestorové reproduktory na miesta, kde by ste klasickou cestou neboli schopní reproduktory umiestniť. Objavte bezdrôtový prenos kvalitného zvuku, a vychutnajte si tak nevšedný zážitok pri sledovaní domáceho kina.

Objavte slobodu ovládania vďaka možnosti prepojenia  AMAZON ALEXA

 

Naozaj revolučné riešenie ovládania ponúkne možnosť prepojenia s prístrojom hlasového ovládania AMAZON ALEXA, povedzte Alexa čo má prehrať a ďalej si už len užívajte počúvanie obľúbeného interpreta či rádia.

 

Bluetooth kompatibilita pre bezdrôtové streamovanie hudby

Tento AV receiver je vybavený technológiou Bluetooth, ktorá vám umožní jednoduché bezdrôtové prehrávanie hudby z chytrých telefónov a ďalších zariadení. Yamaha Compressed Music Enhancer je teraz optimalizovaný aj pre prenos zvuku prostredníctvom Bluetooth, aby bolo zaručené, že bude mať vaša hudba živý a temperamentný zvuk aj pri bezdrôtovej reprodukcii.
 
 

Signálový procesor obnoví vysoké frekvencie, ktoré boli potlačené kompresiou zvuku, zaistí prirodzenejšie rozvrstvenie zvuku, lepší stereofónny vnem a čistejšiu reprodukciu nízkych frekvencií.

 

Bluetooth vstup/výstup

Najnovší štandard Bluetooth umožňuje nielen prijímať z mobilného zariadenia, ale slúži aj ako Bluetooth vysielač pre slúchadlá a Bluetooth reproduktory
 

Podpora 4K Ultra HD Full s 4K60p, HDCP2.2

Tento AV prijímač podporuje najnovšie HDMI® štandardy. Vďaka prenosu 4K videa pri 60 snímkoch za sekundu pass through si môžete plne vychutnať vo vysokom rozlíšení kvalitu obrazu vo formáte 4K bez degradácie. Samozrejmosťou je HDCP2.2 štandard ochrany autorských práv pre 4K video. Podpora HDR (High Dynamic Range) video, ktoré poskytuje zvýšenú kvalitu obrazu tým, že súčasne umožňuje väčší detail súčasne pre tmavú a svetlú častí obrazu. Okrem toho podporuje širší farebný gamut BT.2020.br. 

HDMI s podporou 3D a Audio Return Channel3D znamená, že je receiver schopný spracovať dáta 3D signálu. Funkcia Audio Return Channel umožňuje odosielanie a prijímanie dát po rovnakom HDMI kábli, takže môžete počúvať zvuk z TV prostredníctvom jedného HDMI kábla, bez potreby dodatočného optického kábla.

Vstavané Wi-Fi a kompatibilita s Wireless Direct pre jednoduché použitie sieťových funkcií


Funkcia Wi-Fi Built-in umožňuje bezdrôtové prepojenie s vaším domácim bezdrôtovým routerom, čo značne zjednodušuje zapojenie systému pre počúvanie hudby zo siete a využitie hudobných streamovacích služieb. Pokiaľ nie je Wi-Fi router k dispozícii, umožní unikátny Wireless Direct nielen streamovať hudbu priamo z chytrého telefónu alebo tabletu prostredníctvom aplikácie AV Controller (funkcia Music Play) či AirPlay v operačnom systéme iOS, ale môžete aj pomocou aplikácie AV Controller svoj AV receiver ovládať.

vysvetlenie:
Typical Wi-Fi connection = Typické Wi-Fi pripojenie
Wireless Router = Bezdrôtový router
Music Streaming = Streamovanie hudby
App Control = Ovládanie z aplikácie
Streaming Services / Internet Radio = streamovacie služby / Internetové rádio
Smartphone / Tablet = Chytrý telefón / Tablet
* You can not access the Internet music content via Wireless Direct. * Prostredníctvom Wireless Direct nemôžete pristupovať k internetovému hudobnému obsahu.

Sieťové funkcie


Tento AV receiver poskytuje rad sieťových funkcií, ktoré vám umožnia prístup k viac zdrojom a tiež rozšíria možnosti ovládania. Receiver môžete pripojiť k svojej domácej sieti alebo internetu a vychutnať si počúvanie internetových rádií, služieb Spotify *, Pandora® *, JUKE *, Napster® *, Rhapsody® *, SiriusXM * a novo aj TIDAL® * a DEEZER® *, alebo hudby uloženej vo vašom NAS úložisku a domácom PC. Aplikácia AV Controller (k stiahnutiu na portáloch iTunes App Store alebo Google play) vám umožnia ovládať rôzne funkcie receiveru z vášho iPodu, iPhonu, iPadu alebo Android telefónu či tabletu.
* Dostupnosť hudobných služieb závisí na konkrétnom regióne.

vysvetlenie
Network = Sieť
Internet Radio / Streaming Services = Internetové rádio / streamovacie služby
Broadband Router = Širokopásmový router
Network AV Receiver = Sieťový AV receiver
AV Controller App = Aplikácia AV Controller
Smart Phone / Table = Chytrý telefón / tablet

Phono vstup pre prehrávanie Vinylov

Tento model je vybavený PHONO vstupom pro pripojenie gramafónu

Aplikace AV Controller pre jednoduché a pohodlné ovládanie


 
Tento AV receiver umožňuje používať aplikáciu Yamaha AV Controller, ktorá je k stiahnutiu na portáloch iTunes App Store a Google Play, a s pomocou ktorej môžete receiver zapínať a vypínať, ovládať hlasitosť, voliť vstup a DSP režimy a ovládať ďalšie funkcie, to všetko jednoducho zo svojho iPhonu alebo zariadenia Android. Môžete tiež použiť až 23 * rôznych jazykov a prispôsobiť používateľské rozhranie, napríklad skrytím nepoužívaných ikon alebo premenovaním jednotlivých funkcií. K dispozícii je aj verzia pre tablety.
* Platné k jari 2014


Konfigurovatelné DSP parametre umožňujúce jednoduché a detailné nastavenie receiveru


Tento AV receiver je vybavený radom zvukových programov využívajúcich originálne DSP technológie Yamaha. S ich pomocou vo svojej izbe ľahko vytvoríte zvukové polia ako v skutočnom kine alebo koncertnej sále a vychutnáte si prirodzené stereofónne zvukové polia. Teraz môžete použiť aplikáciu AV Controller a s jej pomocou nastaviť DSP parametre podľa svojich preferencií, typu hudby či filmu, alebo nálady, ktorú chcete navodiť. Nastavenie môžete vykonať v jednom z dvoch režimov: základným Basic a pokročilom Advanced.
 
základný režim
Zvukový priestor nastavte jednoducho jeho roztiahnutím alebo zúžením.

Rozšírený režim
Umožňuje detailné nastavenie rôznych parametrov, ako je reverb, počiatočné oneskorenie a živosť.

AirPlay umožňuje streamovanie hudby do AV receiveru 


  AirPlay
Tento AV receiver podporuje AirPlay, takže môžete prijímať hudbu bezdrôtovo streamovanú z iPodu, iPhonu alebo iPadu, rovnako ako z iTunes na počítačoch Mac alebo PC. Hudbu z vašich mobilných zariadení alebo počítača si tak môžete ľahko vychutnať prostredníctvom systému domáceho kina. Na displeji AV receivera môžete zobraziť metadáta ako názov skladby, meno interpreta alebo názov albumu *.
* Niektoré modely nepodporujú zobrazenie názvu albumu.

Streamujte milióny skladieb prostredníctvom Spotify Connect


 S aplikáciou Spotify vo svojom smartfóne získavate okamžitý prístup k miliónom skladieb. A teraz môžete vďaka Spotify Connect tieto skladby streamovať do svojho systému Yamaha. Jednoducho stlačte tlačidlo prehrávania a hudba sa začne streamovať. A čo viac, ak počúvate hudbu zo svojho telefónu vonku a prídete domov, skladba sa začne ako kúzlom okamžite streamovať do vášho AV receivera, takže si môžete užiť neprerušené počúvanie hudby. Môžete tiež upravovať playlisty a prijímať telefónne hovory počas počúvania hudby.

* Vyžaduje aplikáciu Spotify a prémiový účet. Ďalšie informácie nájdete na spotify.com.
Vyskúšajte vo svojom centre domácej zábavy Yamaha službu Spotify Premium na 30 dní zadarmo.

http://spotify.com/yamaha
*Dostupnost služby Spotify sa môže v jednotlivých regiónoch líšiť.

JUKE prináša všetkú vašu obľubenú hudbu


 Grafické užívateľské rozhranie
Iba model s GUI
Užívateľské rozhranie aplikácie
Streamovacie služba JUKE ponúka prístup k jednej z najobsiahlejších hudobných knižníc na svete. K dispozícii je pre vás viac ako 30 miliónov skladieb všetkých žánrov z viac ako 80 000 vydavateľstiev. Vychutnajte si svoje obľúbené skladby v najvyššej zvukovej kvalite vďaka technológii Dolby Pulse alebo prehrávanie hudby kdekoľvek a kedykoľvek chcete. JUKE je k dispozícii ako prémiová predplatená služba za 9,99 Euro mesačne.

Dalšie informácie nájdete na www.myjuke.com.

 

Široká podpora zvukových kodekov a formátov

 

USB/Sieťové audio

Formát

Vzorkovací kmitočet/Bitrate

FLAC

až 192kHz/24bit

DSD

až 5,6MHz

AIFF

až 192kHz/24bit

WAV

až 192kHz/24bit

ALAC

až 96kHz/24bit

MP3

až 48kHz/320kbps

MPEG-AAC

až 48kHz/320kbps

WMA

až 48kHz/320kbps

 

Tento AV receiver je kompatibilný s mnohými audio formátmi, ako napríklad Dolby True HD a DTS-HD Master Audio. Je tiež kompatibilný s audio kodekmi vo vysokom rozlíšení, ako sú DSD / AIFF / FLAC / WAV / Apple Lossless. Prostredníctvom sieťového alebo USB pripojenia si vychutnáte vynikajúcu zvukovú kvalitu celého radu HD audio kodekov.

Kompatibilita s Gapless Playback umožňuje neprerušované prehrávanie bez medzier*

Mnoho záznamov živých koncertov a albumov klasickej hudby nemá medzi jednotlivými skladbami medzery. Gapless playback zaručí, že medzi jednotlivými audio súbormi nebudú žiadne prestávky. Je tak zaručený neprerušovaný posluch, presne ako autori diela zamýšľali.
* Kompatibilný s WAV, FLAC a ALAC formáty, a vstupom z USB / PC / NAS.

 

 

Vysvetlenie:
Non-gapless playback = Prerušovaná reprodukcia
Track A = Skladba A
Silent interval = Interval ticha
Track B = Skladba B
Eliminates silent intervals for continuous play = Eliminuje intervaly ticha pre neprerušovanú reprodukciu
Gapless playback = Neprerušovaná reprodukcia

 

Koncepcia Total Purity pre najjemnejšiu kvalitu zvukuVysvetlenie:

High Drive Amp Technology = Technologie High Drive Amp
High Purity Pre-amplification = High Purity predzosilovača
Yamaha Total Purity Concept = Koncepce Yamaha Total Purity
Anti Vibration Technology = Antivibračná technológia
Independent Pure Power Supply = Nezávislé napájanie Pure Power


Koncepcia Total Purity, ktorú Yamaha rozvíja už niekoľko rokov, zahŕňa technológiu výkonových zosilňovačov high drive amp, predzosilňovača high purity, antivibračnú technológiu a nezávislé zdroje napájania pure power. Všetky modely majú plne diskrétne výkonové zosilňovače, ktoré pomáhajú eliminovať skreslenie. Používajú tiež nezávislé zdroje napájania pure power, umožňujúci napájať oddelene analógové a digitálne okruhy, takže digitálny šum neovplyvňuje analógové obvody. Antivibračné chladiče sú navrhnuté tak, aby potlačovali vibrácie tranzistorov a akustický tlak. Nezávislé napájacie zdroje pre D / A prevodníky sú navrhnuté tak, aby ešte viac eliminovali šum. Až do najmenšieho detailu sú tieto AV receivery navrhnuté s maximálnym dôrazom na najvyššiu možnú kvalitu zvuku.

Diskrétna konfigurácia zosilovačov pre špičkovú kvalitu zvuku


 
Tento AV receiver bol navrhnutý so silným dôrazom na dosiahnutie mimoriadnej čistoty zvuku. Využíva diskrétne konfiguráciu zosilňovača a PLL obvod pre potlačenie jittera. To všetko prispieva k mimoriadnym zvukovým vlastnostiam receivera.

Aplikace AV Setup Guide usnadňuje nastavenie systému

 
AV Setup Guide je aplikácia, s ktorou je nastavenie receivera oveľa ľahšie, a pomôže vám tiež so zapojením káblov medzi AV receiverom a zdrojmi signálu. Aplikácia vás prevedie jednotlivými procedúrami, napríklad pripojením reproduktorov, televízora a zdrojov signálu, alebo priradením zosilňovačov. Ilustrácie systému a obrázky skutočného AV receivera vám pomôžu ľahšie pochopiť, ako vykonať zapojenie medzi zariadeniami. Nastavenie celého systému tak bude oveľa rýchlejšie. Aplikácia je dostupná v rade jazykov. Navrhnuté pre tablety iOS a Android.

Vyspelé viacjazyčné grafické rozhranie

Najnovšie grafické užívateľské rozhranie (GUI) Yamaha ponúka vysoké rozlíšenie s prehľadným a ľahko ovládateľným menu a obsahuje aj voliteľné stavovej lišty, ktoré zobrazujú vstupný zdroj, úroveň hlasitosti, DSP režim a formát zvuku. GUI ponúka na výber z ôsmich jazykov (angličtinu, francúzštinu, nemčinu, španielčinu, taliančinu, ruštinu, japončinu a čínštinu) a možno ho zobraziť cez normálnu a aj 3D obraz.

 
Tlačítka SCENE pre spustenie reprodukcie s  jedným dotykom

 


 
Stlačenie tlačidla SCENE zapne AV receiver a zvolí vstupný zdroj a DSP režim. Jednotlivé tlačidlá môžete prenastaviť na iné zdroje tak, že vyberiete zdroj a DSP režim, načo na 3 sekundy stlačíte požadované tlačidlo SCENE.

HDMI CEC pre jednoduché ovládanie

 
Vysvetlenie:

Power on and source selection = Zapnutie a voľba zdroja
Blu - ray Disc Player = Blu ray prehrávač
Power on and play start = Zapnutie a spustenie reprodukcie

Ďalšou prednosťou HDMI je dostupnosť funkcia CEC. Keď je prístroj pripojený k CEC kompatibilnému televízoru, bude sa zapínať a vypínať spolu s TV a na ovládanie hlasitosti môžete použiť diaľkový ovládač televízora. CEC poskytuje tiež pokročilé funkcie s ostatnými komponentmi. Napríklad môžete diaľkový ovládač receivera použiť na ovládanie hudobných funkcií prehrávača, napríklad preskočenie na ďalšiu skladbu alebo zastavenie reprodukcie.
* Všetky pripojené zariadenia musia byť HDMI CEC kompatibilné. Niektoré CEC kompatibilné televízory / prehrávača nemusia s receiverom spolupracovať.

YPAO-R.S.C. (Reflected Sound Control) optimalizácia zvuku