TV - Video - HiFi
HH ELEKTROLUX
911 01 Trenčín

tel.: 0944 314 090
hladkyjan@hhelektro.sk

YAMAHA RX-V4A BLACK

Dostupnosť nie je skladom
Výrobca: Yamaha
Kód: 19688B
Prepravná váha: 10kg
Vaša cena:
€679,00


 Ks

Opýtať sa na tovar


5×115W, HDMI 8K/60Hz (4 in/1 out), HDCP 2.2, WiFi/LAN, Bluetooth, USB, Dolby TrueHD, Dolby Digital Plus, DLNA, AirPlay 2, Google asistant, Amazon Alexa, MusicCast Surround,

5.2 MusicCast receiver Yamaha RX-V4A s tunerom DAB +
AV receiver 5.2, výkon 5x 115W
HDMI zvládajúci rozlíšenie 4K / 120Hz, 8K / 60Hz (4 vstupy / 1 výstup s eARC / ARC)
Najmodernejšie obrazové technológie Dolby Vision, HDR10 +, HLG
Bluetooth, Wi-Fi, DLNA, AirPlay, Spotify, Tidal, Deezer, Amazon music, internetové rádiá
Ovládanie  pomocou aplikácie MusicCast, ktorá je zadarmo pre Android aj iOS (Apple)
Pripojenie k internetu Wi-Fi (2.4 / 5 GHz), LAN Ethernet
Kalibračný systém YPAO optimalizujúce zvuk na základe pripojených reproduktorov a miestnosť

 

Disponuje 5.2 - kanálovým systémom s kompatibilitou Wi-Fi, vybaveným technológiou Bluetooth, s funkciami Apple AirPlay 2 a Amazon Alexa. Milované záľuby potom nemusia byť stratené, ale stávajú sa ešte hodnotnejšími. Elegantná štýlová Yamaha RX-V4A audiofilov úplne pohltí. Tento prijímač  vyniká ako návrhom, tak pripojením, ovládacími prvkami a displejom na čelnom paneli zariadenia.

 

Najdôležitejšími rysmi tohto modelu je ich sila a spracovanie. Celkom 5- kanálový zosilňovač vykazuje 80 W na kanál do 8 Ohm pri 20 -20 000 Hz a s 0,06% THD funguje perfektne. Dva riadené kanály, dekódovanie priestorového zvuku Dolby a DTS, Cinema DSP 3D sú čerešničkou na torte pridelenéj kvality. Všetko dodáva hudbe a filmovým soundtrackom bohatosť, výnimočnosť, hĺbku. Nemožno nespomenúť automatickú kalibráciu reproduktorov YPAO (Yamaha Parametric Room Acoustic Optimizer). Systém čo najlepšie zodpovedá akustike danej izby vďaka pridanému mikrofónu, ktorý dolaďuje celý systém smerom k užívateľské spokojnosti.

 

Music Enhancer je tým, kto úplne vylepší kvalitu zvuku pre streamovanie Bluetooth, MP3 a ďalších digitálne komprimovaných hudobných súborov. Funkcia priradeného zosilňovača umožňuje použiť výstupy priestorových reproduktorov v rôznych konfiguráciách, napríklad možno využiť dvojitého zosilnenia predných reproduktorov, alebo uplatniť používanie v zóne B. Vstavaná Wi-Fi je prínosom pre kvalitné počúvanie hudby z PC, pripojeného k sieti, pre bezplatné internetové rádiá a hudobné služby. Pridanou hodnotou navyše je systém MusicCast, ktoré bezdrôtovo prepája kompatibilné komponenty Yamaha a zaisťuje tak plynulý zvuk v celej domácnosti. Platí kompatibilita so službami Pandora, SiriusXM a Spotify. Bezplatná aplikácia MusicCast ponúka úplne jednoduché ovládanie Wi-Fi, úpravy nastavenia, výber a prehrávanie hudby. Podporovaný je bezdrôtový zadný priestorový zvuk pri spárovaní s dvoma bezdrôtovými reproduktormi MusicCast 20.

 

Zariadenie kooperuje s hlasovými asistentmi Amazon Alexa a Google Assistant. Apple AirPlay 2 umožňuje streamovať priamo z iPhonu alebo iPadu, alebo požiadať Siri o prehrávanie Apple Music. Prehrávať možno digitálne hudobné súbory s vysokým rozlíšením za pomoci pamäťového zariadenia USB alebo počítača pripojeného k sieti (PCM až 24-bit / 384 kHz rozlíšenie, DSD až 11,2 MHz).

 

Výrobca zaistil možnosť prepínania zvuku a videa HDMI 2.1 predovšetkým vďaka štyrom vstupom, jednému výstupu, a navyše všetky pripojenia HDMI budú podporovať video rozlíšenie 8K, 60Hz a 4K, 120 Hz video. Bez dostupnéj budúcej aktualizácie firmvéru to ale nepôjde. Vďaka technológii HDCP 2.3 je zaistená kompatibilita zariadení so zdrojmi  televízorou Ultra HD. HDR podporuje a rozširuje kontrast i jas obrazu, najmä u kompatibilných TV s obsahom kódovaným HDR. Fungovanie je rozšírené na HDR10 a HDR10 +, ktoré je povolené prostredníctvom bezplatnej budúcej aktualizácie firmvéru. Zabezpečená je variabilná obnovovacia frekvencia (VRR), režim automatickej nízkej latencie (ALLM), rýchle prepínanie médií (QMS) a rýchly prenos snímok (QFT). Platí podpora ARC (Audio Return Channel) a eARC (Enhanced Audio Return Channel).

 

Technické údaje:

Počet kanálov 5.2
Výkon na kanál (W) 115 (6 Ohmov)
Analógový vstup 3 vstupy s dvojicou RCA konektorov
Analógový výstup 2x RCA pre subwoofer, 1x Jack 6,35 mm pre slúchadlá
Ovládanie diaľkovým ovládačom a aplikácií
Zvláštne funkcie možnosť pripojenia zadných bezdrôtových reproduktorov s podporou MusicCast
D / A prevodník 384 kHz / 32-bit
Digitálne vstupy 1x Koaxiálny, 1x RCA, 1x Optický, 1x USB-A
Digitálny výstup nie
Pripojenie k sieti Wi-Fi, LAN (RJ45)
Streamovacie služby Internetové rádiá, Deezer, Qobuz, Spotify, Tidal
Ďalšie konektivita AirPlay 2, Bluetooth, UPnP, DLNA
Bluetooth áno s AAC
Multiroom áno - MusicCast
Rádio DAB +, FM s RDS
PCM - vzorkovanie až 192 kHz
PCM - dátový tok až 24 bit
Podporované audio formáty FLAC, WAV, ALAC, AIFF, WMA, MP3, AAC
DSD až DSD256 (11,2 MHz)
Surround módy Dolby TrueHD, DTS-HD Master Audio, Dolby Digital Plus, DTS-HD High Resolution, Dolby Digital
Video formáty Dolby Vision, BT.2020
Podporované video 3D, 4K upscaling, 4K natívne
HDMI s podporou HDCP 1.4, HDCP 2.3, ARC, eARC, CEC
HDMI - IN  4
HDMI - OUT  1
Farebné prevedenie   Čierna
Šírka   435 mm
Výška 171 mm
Hĺbka  377 mm
Hmotnosť 8,8 kg