TV - Video - HiFi
HH ELEKTROLUX
911 01 Trenčín

tel.: 0944 314 090
hladkyjan@hhelektro.sk

Yamaha RX-V485Black

Dostupnosť už nedostupný
Výrobca: Yamaha
Kód: 19629/B
Prepravná váha: 10.5kg
Vaša cena:
€429,00
€399,00
Zľava: 7% z ceny


 Ks

Opýtať sa na tovar


Yamaha RX-V485, Sieťový AV receier 5.1. s funkciou MusicCast Surround, Vstavané Wi-Fi a kompatibilita s Wireless Direct pre jednoduché použitie sieťových funkcií, Bluetooth pre bezdrôtové streamovanie hudby a Compressed Music Enhancer pre Bluetooth, Podpora 4K Ultra HD Full s 4K60p, Hudobné streamovacie služby AirPlay, Spotify®. 145 W na kanál (8 ohmov)..

MusicCast

MusicCast je nová revolúcia v oblasti sieťového audia, všetky produkty MusicCast môžete používať spoločne alebo oddelene, je to úplne na vás. Ovládajte všetko z jednej intuitívne aplikácie, rýchle a ľahko použiteľné. Soundbar, bezdrôtový reproduktor, AV receiver, HiFi zvuk podľa toho, čo vám vyhovuje najlepšie, môžete kombinovať a rozširovať MusicCast systém v čase.

MusicCast rozširuje možnosti

MusicCast využíva vysoko výkonnú bezdrôtovú sieť pre pôžitok z hudby a audia. Tá môže prenášať digitálny hudobný obsah z telefónu, PC alebo NAS k iným MusicCast zariadeniam vo vašej domácnosti. Môžete tiež zdieľať hudbu z externých zariadení, ako sú napríklad TV alebo BD prehrávač pripojené AV receiveru. Audio obsah z pripojených Bluetooth smartfónov alebo tabletov môže byť tiež streamovaný do MusicCast zariadenia v rôznych miestnostiach.

Bluetooth kompatibilita pre bezdrôtové streamovanie hudby

Tento AV receiver je vybavený technológiou Bluetooth, ktorá vám umožní jednoduché bezdrôtové prehrávanie hudby z chytrých telefónov a ďalších zariadení. Yamaha Compressed Music Enhancer je teraz optimalizovaný aj pre prenos zvuku prostredníctvom Bluetooth, aby bolo zaručené, že bude mať vaša hudba živý a temperamentný zvuk aj pri bezdrôtovej reprodukcii.Signálový procesor obnoví vysoké frekvencie, ktoré boli potlačené kompresiou zvuku, zaistí prirodzenejše rozvrstvenie zvuku, lepší stereofónny vnem a čistejšiu reprodukciu nízkych frekvencií.

Bluetooth vstup/výstup

Najnovší štandard Bluetooth umožňuje nielen prijímať z mobilného zariadenia, ale slúži aj ako Bluetooth vysielač pre slúchadlá a Bluetooth reproduktory

Podpora 4K Ultra HD Full s 4K60p, HDCP2.2

Tento AV prijímač podporuje najnovšie HDMI® štandardy. Vďaka prenosu 4K videa pri 60 snímkach za sekundu pass through si môžete plne vychutnať vo vysokom rozlíšení kvalitu obrazu vo formáte 4K bez degradácie. Samozrejmosťou je HDCP2.2 štandard ochrany autorských práv pre 4K video. Podpora HDR (High Dynamic Range) video, ktoré poskytuje zvýšenú kvalitu obrazu tým, že súčasne umožňuje väčší detail súčasne pre tmavú a svetlú častí obrazu. Okrem toho podporuje širšie farebný gamut.

 

BT.2020.br. 

HDMI s podporou 3D a Audio Return Channel3D znamená, že je receiver schopný spracovať dáta 3D signálu. Funkcia Audio Return Channel umožňuje odosielanie a prijímanie dát po rovnakom HDMI kábla, takže môžete počúvať zvuk z TV prostredníctvom jedného HDMI kábla, bez potreby dodatočného optického kábla.

Vstavané Wi-Fi a kompatibilita s Wireless Direct pre jednoduché použitie seťových funkcií


Funkcia Wi-Fi Built-in umožňuje bezdrôtové prepojenie s vaším domácim bezdrôtovým routerom, čo značne zjednodušuje zapojenie systému pre počúvanie hudby zo siete a využitie hudobných streamovacích služieb. Pokiaľ nie je Wi-Fi router k dispozícii, umožní unikátny Wireless Direct nielen streamovať hudbu priamo z chytrého telefónu alebo tabletu prostredníctvom aplikácie AV Controller (funkcia Music Play) či AirPlay v operačnom systéme iOS, ale môžete aj pomocou aplikácie AV Controller svoj AV receiver ovládať.

Vysvetlenie:
Typical Wi-Fi connection = Typické Wi-Fi pripojenie
Wireless Router = Bezdrôtový router
Music Streaming = Streamovanie hudby
App Control = Ovládanie z aplikácie
Streaming Services / Internet Radio = streamovacie služby / Internetové rádio
Smartphone / Tablet = Chytrý telefón / Tablet
* You can not access the Internet music content via Wireless Direct. * Prostredníctvom Wireless Direct nemôžete pristupovať k internetovému hudobnému obsahu.

Sieťové funkcie


Tento AV receiver poskytuje rad sieťových funkcií, ktoré vám umožní prístup k viac zdrojom a tiež rozšíri možnosti ovládania. Receiver môžete pripojiť k svojej domácej sieti alebo internetu a vychutnať si počúvanie internetových rádií, služieb Spotify *, Pandora® *, JUKE *, Napster® *, Rhapsody® *, SiriusXM * a novo aj TIDAL® * a DEEZER® *, alebo hudby uložené vo vašom NAS úložisku a domácim PC. Aplikácia AV Controller (k stiahnutiu na portáloch iTunes App Store alebo Google play) vám umožní ovládať rôzne funkcie receiveru z vášho iPodu, iPhonu, iPadu alebo Android telefónu či tabletu.
* Dostupnosť hudobných služieb závisí na konkrétnom regióne.

Vysvetlenie
Network = Sieť
Internet Radio / Streaming Services = Internetové rádio / streamovacie služby
Broadband Router = Širokopásmový router
Network AV Receiver = Sieťový AV receiver
AV Controller App = Aplikácia AV Controller
Smart Phone / Table = Chytrý telefón / tablet

Aplikace AV Controller pre jednoduché a pohodlné ovládanieTento AV receiver umožňuje používať aplikáciu Yamaha AV Controller, ktorá je k stiahnutiu na portáloch iTunes App Store a Google Play, as pomocou ktorej môžete receiver zapínať a vypínať, ovládať hlasitosť, voliť vstup a DSP režimy a ovládať ďalšie funkcie, to všetko jednoducho zo svojho iPhonu alebo zariadenia Android. Môžete tiež použiť až 23 * rôznych jazykov a prispôsobiť používateľské rozhranie, napríklad skrytím nepoužívaných ikon alebo premenovaním jednotlivých funkcií. K dispozícii je aj verzia pre tablety.
* Platné k jari 2014


Konfigurovateľné DSP parametre umožňujú jednoduché a detailné nastavenie receiveru


Tento AV receiver je vybavený radom zvukových programov využívajúcich originálne DSP technológiu Yamaha. S ich pomocou vo svojej izbe ľahko vytvoríte zvukové polia ako v skutočnom kine alebo koncertnej sále a vychutnáte si prirodzená stereofónne zvukové polia. Teraz môžete použiť aplikáciu AV Controller a s jej pomocou nastaviť DSP parametre podľa svojich preferencií, typu hudby či filmu, alebo nálady, ktorú chcete navodiť. Nastavenie môžete vykonať v jednom z dvoch režimov: základným Basic a pokročilom Advanced.

Základný režim
Zvukový priestor nastavte jednoducho jeho roztiahnutím nebo zúžením.

Rozšírený režim
Umožňuje detailné nastavenie rôznych parametrov, ako je reverb, počiatočné oneskorenie a živosť.

AirPlay umožňuje streamovanie hudby do AV receiveru


AirPlay
Tento AV receiver podporuje AirPlay, takže môžete prijímať hudbu bezdrôtovo streamovanú z iPodu, iPhonu alebo iPadu, rovnako ako z iTunes na počítačoch Mac alebo PC. Hudbu z vašich mobilných zariadení alebo počítača si tak môžete ľahko vychutnať prostredníctvom systému domáceho kina. Na displeji AV receivera môžete zobraziť metadáta ako názov skladby, meno interpreta alebo názov albumu *.
* Niektoré modely nepodporujú zobrazenie názvu albumu.

Streamujte milióny skladieb prostrednictvom Spotify ConnectS aplikáciou Spotify vo svojom smartfóne získavate okamžitý prístup k miliónom skladieb. A teraz môžete vďaka Spotify Connect tieto skladby streamovať do svojho systému Yamaha. Jednoducho stlačte tlačidlo prehrávania a hudba sa začne streamovať. A čo viac, ak počúvate hudbu zo svojho telefónu vonku a prídete domov, skladba sa začne ako kúzlom okamžite streamovať do vášho AV receivera, takže si môžete užiť neprerušený počúvanie hudby. Môžete tiež upravovať playlisty a prijímať telefónne hovory počas počúvania hudby.

* Vyžaduje aplikáciu Spotify a prémiový účet. Ďalšie informácie nájdete na spotify.com.
Vyskúšajte vo svojom centre domácej zábavy Yamaha službu Spotify Premium na 30 dní zadarmo.

http://spotify.com/yamaha
* Dostupnosť služby Spotify sa môže v jednotlivých regiónoch líšiť.

JUKE prináša všetku vašu obľúbenú hudbuGrafické užívateľské rozhranie
Iba model s GUI
Užívateľské rozhranie aplikácie
Streamovacie služba JUKE ponúka prístup k jednej z najobsiahlejších hudobných knižníc na svete. K dispozícii je pre vás viac ako 30 miliónov skladieb všetkých žánrov z viac ako 80 000 vydavateľstvo. Vychutnajte si svoje obľúbené skladby v najvyššej zvukovej kvalite vďaka technológii Dolby Pulse alebo prehrávanie hudby kdekoľvek a kedykoľvek chcete. JUKE je k dispozícii ako prémiová predplatená služba za 9,99 Euro mesačne.

 

Dalšie informácie najdete na www.myjuke.com.

Technické údaje:

Sekcia zosilňovača

Počet kanálov 5.1
Menovitý výkon (1 kHz, 1 kanál) 115 W (6 ohmov, 0,9% THD)
Menovitý výkon (20 HZ - 20 kHz, 2 kanály) 80 W (6 ohmov, 0,09% THD)
Maximálny efektívny výkon (1 kHz, 1 kanál) (JEITA) 145 W (6 ohmov, 10% THD)
ynamický výkon na kanál (8/6/4/2 ohmov) - / 110/130/160 W

Priestorový zvuk

CINEMA DSP Áno (3D)

Spracovanie

Programy DSP 17
Nastavenie úrovne dialógov Áno
Virtual Presence Speaker Áno
SILENT CINEMA / Virtual CINEMA DSP Áno (Virtual CINEMA FRONT)
Dolby TrueHD Áno
Dolby Digital Plus Áno
DTS-HD Master Audio Áno

Audio funkcie

Formát MP3 / WMA / MPEG-4 AAC: až 48 kHz / 16-bitový, ALAC: až 96 kHz / 24bitový, FLAC: až 192 kHz / 24-bitový, WAV / AIFF: až 192 kHz / 32-bitový, DSD: až 11,2 MHz
Funkcia Compressed Music Enhancer Áno (vrátane rozšírenia pre Bluetooth®)
Optimalizácia zvuku YPAO Áno
Adaptive DRC (Dynamic Range Control) Áno
Nastavenie predvolenej hlasitosti a maximálnej hlasitosti Áno
Možnosť použitia dvoch zosilňovačov Áno
Oneskorenie zvuku Áno Áno (0 - 500 ms)
Konvertor DA Burr-Brown 384 kHz / 32-bitový DAC x 3

Funkcia videá

Priechod a upscaling na 4K Ultra HD Áno (4K / 60p, 4: 4: 4)
Priechod HDMI 3D Áno
HDMI eARC Áno (prostredníctvom aktualizácie firmvéru v budúcnosti)
HDMI Audio Return Channel Áno
Upscaling na HDMI Áno (HDMI® na HDMI)
Deep Color / x.v.Color / Obnovovacia frekvencia 24 Hz / Autom. synchronizácia reči Áno


Konektivita

Priestorový zvuk MusicCast Áno
Vstup / výstup HDMI 4/1 (kompatibilný s HDCP2.2, HDR10 / Dolby Vision / HLG a BT.2020)
HDMI CEC Áno
USB vstup
Sieťový port Áno
Wi-Fi Áno (2,4 / 5 GHz)
AirPlay Áno
Bluetooth Áno (SBC / AAC)
Predný AV vstup USB / Mini Jack
Digitálny audio vstup / výstup: optický 1/0
Digitálny audio vstup / výstup: koaxiálny 2/0
Analógový audio vstup / výstup 4 (predný 1) / 0
Kompozitný video vstup / výstup 3/1
Preout Subwoofer
Slúchadlový výstup 1

Sekcia tunera

Tuner FM / AM Áno (iba FM)

Užívateľské rozhranie

Zobrazenie na displeji Áno (farebný OSD)
SCENE SCENE (4 sady)
Ovládanie pomocou aplikácie Áno (iPhone / iPad / telefón / tablet Android)
Jednotka diaľkového ovládania Áno

Ovládanie zón

Výstup zóny B Áno