TV - Video - HiFi
HH ELEKTROLUX
911 01 Trenčín

tel.: 0944 314 090
hladkyjan@hhelektro.sk

YAMAHA RX-A8A

Dostupnosť na predobjednávku
Výrobca: Yamaha
Kód: 19685B
Prepravná váha: 24kg
Vaša cena:
€4.399,00


 Ks

Opýtať sa na tovar


11.2 kanál, 11×220 W (8 ohmov, 10% THD), DAB/DAB+, HDMI 8K/60Hz (7 in/3 out), HDCP 2.3, WiFi/LAN, Bluetooth, USB, PHONO, Dolby Atmos® with Height Virtualizer, DTS:X, Dolby TrueHD, Dolby Digital Plus, HDR10+, Auro 3D, AirPlay 2, Google Assistant, Amazon Alexa, MusicCast..

 

Model A8A využíva koncepciu, architektúru a materiály modelu CX / MX-A5200 pre dosiahnutie vyššieho výkonu. Dvojitá spodná doska zaisťuje stabilitu pri zbytočných vibráciách, zatiaľ čo silná medená fólia pre dosku plošných spojov dosahuje nižšia impedancia. Tento AV prijímač je tiež vybavený prispôsobeným kondenzátorom a možnosťou 11 kanálov.

Vysoko kvalitné digitálne komponenty

 

Qualcomm® QCS407 posunie zvukový výkon vášho AV receivera na vyššiu úroveň vďaka podpore Dolby Atmos® a DTS: X®. Duálne prevodníky SABRE ES9026 PRO minimalizujú šum, aby aj tie najjemnejšie zvuky boli bohaté, a poskytujú vynikajúci odstup signálu od šumu a vysoký dynamický rozsah pre zvuk profesionálnej kvality.

 

Surround:AI™

Analyzuje scénu zábavného obsahu a optimalizuje priestorový efekt výrazných zvukových prvkov, ako je hudba na pozadí, dialógy a zvukové efekty. Je to ako keby profesionálny zvukár vyladil zvuk podľa scény. 64-bitové spracovanie pomocou Qualcomm® QCS407.

 

Filmy a hry
8K / 60Hz, 4K / 120Hzv

Umožňuje vyššie rozlíšenie a obnovovaciu frekvenciu, čo vám zaistí plynulejší a realistickejší zážitok zo sledovania.

HDR10 + *

Poskytuje hlbší kontrast a realistickejší obraz, ktorý zostáva verný zámeru tvorcov.

Funkcie určené pre hranie hier (Allmi, vrr, QMS, QFT) *

Zaisťuje plynulý pohyb a prechody pre zvýšenie vášho výkonu.

Viacnásobný vstup HDMI s najnovšou technológiou *

Viacnásobný vstup HDMI bude rovnako podporovať najnovšiu technológiu HDMI, ktorá umožní súčasné pripojenie herných konzol novej generácie.

 

Hlasové ovládanie

 

Spolupracuje s aplikáciami Alexa a Google Assistant, takže AV prijímač je vždy na váš povel. Prostredníctvom AirPlay 2 môžete streamovať hudbu prostredníctvom hlasového ovládania Siri zo zariadenia Apple iOS. * Dostupnosť sa líši podľa regiónu.

 

Aplikácia MusicCast

 

Preskúmajte možnosti zvuku vo viacerých miestnostiach, získajte prístup k zdrojom a streamovacím zariadeniam a ovládajte svoj AV prijímač, a to všetko prostredníctvom smartfónu.

 

Dolby Atmos® s funkciou Virtualizer výšok

 

Pre tých, ktorí nemajú vo svojom systéme stropné reproduktory alebo reproduktory smerujúce nahor, je určená technológia Dolby Atmos s virtualizáciou výšky, ktorá simuluje zážitok Atmos s reproduktormi smerujúcimi dopredu. Nakonfigurujte až päť reproduktorov a napodobnite efekt dvoch stropných reproduktorov alebo využite všetkých sedem kanálov a simulujte silný efekt štyroch stropných reproduktorov.

Vnímajte každý rozmer Dolby Atmos. Vychutnajte si systém priestorových reproduktorov 5.1 a dva ďalšie stropné reproduktory alebo dva výškové reproduktory Dolby Atmos, ktoré poskytujú dramatické stropné efekty pre skutočne obklopujúci zvuk - vrátane Dolby Surround upmixeru pre starší obsah.

 

DTS: X®

Formátovanie pohlcujúceho zvuku DTS: X umiestňuje zvuk tam, kde by sa prirodzene vyskytoval v priestore, a vytvára tak realistický, viacrozmerný zvuk. Obsiahnutý engine priestorového premapovania DTS Neural: X ™ ponúka lepšie pohltenie a vyššiu realistickosť vo všetkých vašich obľúbených filmoch.

 

Auro-3D

 

Kúzlo technológiou AURO-3D ® spočíva v schopnosti premeniť akýkoľvek priestor a akýkoľvek obsah. AURO-3D vám zakaždým poskytne čisto transformačný, dychberúci zvukový zážitok. Jedinečné vertikálne stereofónne pole AURO umožňuje, aby sa zvuk pohyboval okolo nás tak, ako to zažívame v každodennom živote, a zaisťuje tak pôsobivú zvukovú krajinu, ktorá nás prenesie do sveta zvoleného obsahu. Utečte do príbehu, straťte sa v hudbe; prežite každý okamih a emóciu tak, ako to príroda zamýšľala.

 Vlajková loď

 

AV receiver RX-A8A je novou vlajkovou loďou série, ktorú má na svojom konte renomovaná japonská značka. Ponúka podporu video rozlíšenie až 4K120 a 8K60, vďaka tomu umožňuje, aby ultrarýchly pohyb obrazu UHD bol ten najostrejší. To vyhľadávajú a ocenia hlavne fanúšikovia nielen akčných filmov, ale aj športových prenosov. Platí podpora upscalingu z nižšieho rozlíšenia na rozlíšenie 8K, rovnako tak i podpora vysokého dynamického rozsahu HDR a HDR10 + (HDR10 + je k dispozícii prostredníctvom budúcej aktualizácie). K dobru výrobca pridáva Dolby Vision a Hybrid Log-Gamma, zaisťujúce farebné obrazové prechody aj pri veľmi náročných scénach. Tiež zvuk je perfektný. O to sa stará 32- bit / 384 kHz D / A prevodník Sabre s dvoma čipmi ES9026PRO.v

 

Technické údaje:

Počet kanálov 11.2
Výkon na kanál (W) 150 W
Frekvenčná odozva od (Hz) 20
Frekvenčná odozva do (Hz) 20000
THD (%) 0,06
Podpora impedancia repro. (Ω) 8
Pre-out 11 kanálov
Phono predzosilňovač MM
Počet zón (reproduktory) Zóna 2
D / A prevodník Duálny 384 kHz / 32-bit ESS Hyperstream DAC ES9026PRO
Digitálny výstup HDMI
Sieťové pripojenie Wi-Fi, Ethernet
Internetové streamovacie služby Internetové rádio, Deezer, Spotify, Tidal, Amazon Music
Lokálne streamovanie AirPlay 2, Sieťové úložisko (UPnP, DLNA)
Nadštandardné BT kodek AAC
Rádio DAB / DAB +
Podporované audio formáty FLAC, WAV, AIFF, WMA, MP3, AAC, HE-AAC
Surround - objektové formáty DTS: X, Dolby Atmos Height Virtualizer
Farebné formáty Dolby Vision, HDR10 +
Video technológie 4K natívne, 8K natívne
HDMI - funkcie HDCP 2.3, ARC, eARC
Farba Čierna
Šírka (mm) 435
Výška (mm) 192
Hĺbka (mm) 477
Hmotnosť (kg) 21,4