TV - Video - HiFi
HH ELEKTROLUX
Palackého 7
911 01 Trenčín

tel.: 032 7435403
hladkyjan@hhelektro.sk

YAMAHA RX-A860 Black

Dostupnosť 1-3 dni
Výrobca: Yamaha
Kód: 19631/B
Prepravná váha: 10.5kg
Vaša cena:
€989,00


 Ks

Opýtať sa na tovar


AVENTAGE 7×160W, HDMI (8 in/2 out), HDCP 2.2, BT.2020, WiFi/LAN, Bluetooth, USB, Dolby ATMOS, DTS:X, Dolby TrueHD a DTS-HD, 192 kHz/24-bit Burr Brown D/A, DLNA 1.5, AirPlay, vTuner, 4K + analog upscaling, FM tuner s RDS, Zona 2, ECO mode, AL panel, RS 2..

MusicCast

Spoločnosť Yamaha prichádza s pokročilým AV receiverom RX-A860, ktorý vám umožní posunúť úroveň sledovania filmov či počúvanie hudby o stupeň vyššie. Prístroj patrí do rodiny zariadení MusicCast, ktorá umožňuje užívateľom ľahko používať celý rad audio zariadení a všetky pritom jednoducho ovládať pomocou jednoduchej intuitívnej aplikácie.
Receiver môžete používať samostatne, v prípade záujmu si však môžete postupne svoju MusicCast výbavu rozširovať.

Spoľahlivá kvalita

Spoľahnúť sa môžete na nadštandardné parametre, ktoré vám prinesú ten najlepší zvuk, aký ste kedy mali možnosť pocítiť. Zárukou tej najvyššej kvality je tu už značka prístroja - Yamaha je vo svojom odbore skutočnou špičkou na trhu, môžete sa tak tešiť na dokonale realistický priestorový zvuk a aj špičkový a krásne ostrý obraz.
 
O automatické optimálne nastavenie reproduktorov sa stará kalibračný mikrofón YPAO, užívatelia určite ocenia aj funkciu upscaling, vďaka ktorej prístroj dokáže prepočítavať obraz z nižšieho na vyššie rozlíšenie.

Perfektný výkon

Receiver MusicCast RX-A860 sa môže pochváliť sedem-kanálovým AV predzosilňovačom radu AVENTAGE s vysokým výkonom 160 W na kanál. Dosýta si tak užijete najmä počúvanie hudby, na dokonalý zážitok sa však môžete tešiť aj v prípade sledovania filmov, kde oceníte excelentne vyvážený zvuk scénickej hudby. Prístroj je schopný dekódovať celý rad formátov HD audia, medzi ktoré patrí Dolby Atmos, Dolby TrueHD, Dolby Digital Plus, Dolby Pro Logic IIx a DTS-HD Master Audio.
 
Čo sa týka prenosu grafického signálu, receiver je plne kompatibilný s najmodernejšími 4K televízormi, ktoré pracujú s nadštandardne vysokým rozlíšením.

HDMI

Tento AV receiver od Yamahy využíva technológie HDMI. Budete tak mať možnosť prenášať jediným káblom obraz aj zvuk zároveň, bez toho aby došlo k akejkoľvek komprimácii či znehodnoteniu vysielaného obsahu. Prístroj disponuje ôsmimi vstupmi a dvoma výstupmi pre HDMI kábel. Budete tak napríklad môcť počúvať zvuk z vášho televízora, pričom nebudete potrebovať žiadny prídavný optický kábel.
 
Zariadenie navyše dokáže dekódovať ochranu HDCP, ktorou sa napríklad filmové štúdiá bránia pred pirátskym kopírovaním HD verzií svojich diel. Vždy tak budete mať istotu bezproblémového prehrávanie všetkých vašich obľúbených filmov.

Univerzálne použitie

Vďaka svojej multifunkčnosti a kompatibilite so širokou škálou ďalších zariadení je tento AV receiver skutočne univerzálnym pomocníkom. Bez problému zvláda prijímať klasický FM rozhlas aj moderné internetové rádiá, môžete ho synchronizovať so svojím iPodom či iPhonom a k dispozícii budete mať aj výstup na klasické slúchadlá či Phono vstup pre gramofóny. Dokonalý zvukový zážitok si tak vychutnáte bez ohľadu na to, s ktorým zariadením svoj receiver zrovna prepojíte.

Bezdrôtový prenos

S týmto modelom si môžete užiť perfektného zvuku aj v prípade, že ho budete prenášať z chytrého telefónu či tabletu. K dispozícii je tu totiž bezdrôtová technológia Bluetooth, vďaka ktorej sa dočkáte špičkovej kvality zvuku bez použitia jediného kábla. Aj takto reprodukovaný zvuk pritom bude vďaka nadštandardným parametrom receivera v tej najvyššej kvalite. Súčasťou výbavy prístroja je aj integrovaný Wi-Fi adaptér, vďaka ktorému je použiteľnosť zariadenia rozšírená aj na internetový obsah.

Technické údaje:

Zvuk
Výstupný výkon na kanál (20 až 20 kHz, 8 ohmov) 100 W
Zvukové výstupné kanály 7.2
Typ prijímača Surround
Dynamický výkon na kanál (4 ohmy) 195 W
Dynamický výkon na kanál (8 ohmov) 130 W
Vstupy
HDMI vstup 8
Komponentný video vstup (YPbPr / YCbCr) 2
Kompozitné video vstup 5
Audio vstup (L, R) 6
Optický vstup digitálneho audia 2
Koaxiálny vstup digitálneho videa 2
Vstup pre infračervené diaľkové ovládanie 1
Počet portov USB 1
Výstupy
HDMI výstup 2
Komponentný videovýstup (YPbPr / YCbCr) 1
Kompozitný video výstup 1
Výstup pre infračervené diaľkové ovládanie 1
Výstupy pre slúchadlá 1
Možnosti pripojenia
Technológia prepojenia Kábel
12V spúšť áno
Počet 12V trigger portov 1
Porty RS-232 1
Počítačová sieť
Pripojenie na sieť Ethernet áno
Wi-Fi áno
Bluetooth áno
Rádio
Podporované pásma  FM, AM
Internetové rádio  áno
Podporované služby internetového rádia Spotify, Pandora, Napster
Video
3D kompatibilita áno
Prevzorkovanie videa áno
Video D / A prevodník 24-bit / 192kHz
Technické detaily
Audio dekodéry Dolby TrueHD, Dolby Digital Plus, DTS-HD Master Audio, Dolby Pro Logic IIx
Funkcia Deep color áno
Podpora x.v.Color áno
Audio Return Channel (ARC) áno
AirPlay áno
Automatický pohotovostný režim áno
Farba čierna
Bi-Amp áno
Diaľkový ovládač áno
On Screen Display (OSD) áno
Synchronizácia pier áno
Príkon
Spotreba energie (v pohotovosti) 0,1 W
Hmotnosť a rozmery
Šírka 435 mm
Hĺbka 382 mm
Výška 171 mm
Hmotnosť 10,5 kg
Osvedčenie
Certifikácia DLNA áno