TV - Video - HiFi
HH ELEKTROLUX
911 01 Trenčín

tel.: 0944 314 090
hladkyjan@hhelektro.sk

YAMAHA RX-A680 Black

Dostupnosť už nedostupný
Výrobca: Yamaha
Kód: 19633/B
Prepravná váha: 9.8kg
Vaša cena:
€769,00


 Ks

Opýtať sa na tovar


7 × 115 W, HDMI (4 v 1 výstup), HDCP 2.2, WiFi / LAN, Bluetooth, Dolby ATMOS, DTS: X, TrueHD, DTS-HD, 192 kHz / 1.5, AirPlay, Internetové rádio (vTuner), FM tuner s RDS, Zona B, režim ECO, 8,1 kg..

 

 • 7-kanálový mohutný priestorový zvuk
• --- 80 W na kanál (8 ohmov, 20 Hz - 20 kHz, 0.06% THD, 2 kanály riadené)
• --- 115 W na kanál (4 ohmy, 1 kHz, 0,9% THD, 1 kanál riadený)
• --- 145 W na kanál (8 ohmov, 1 kHz, 10% THD, 1 kanál riadený)
• Vstavané Wi-Fi a kompatibilita s Wireless Direct pre jednoduché použitie sieťových funkcií
• Bluetooth pre bezdrôtové streamovanie hudby a Compressed Music Enhancer pre Bluetooth
• Hudobné streamovacie služby AirPlay, Napster® *, Spotify® *, Pandora® *, JUKE * a aplikácie AV Controller
• * Dostupnosť hudobných služieb závisí na konkrétnom regióne.
• Prehráva DSD 2.8MHz / 5.6MHz, FLAC / WAV / AIFF 192kHz / 24bit, Apple Lossless 96kHz / 24bit
• Kompatibilita s Gapless Playback umožňuje neprerušované prehrávanie bez medzier
• 4K60p 4: 4: 4 Pass through, HDMI (4 vstupov / 1 výstup) s HDCP2.2 (4 vstupy / 1 výstup), podpora HDR a BT.2020, Audio Return Channel
• HDMI vstup na čelnom paneli, USB pre USB zariadenia
• 4K video upscaling pre HDMI vstup
• Optimalizácia zvuku YPAO pre automatické nastavenie reproduktorov
• Virtual Surround Back Speaker pre prehrávanie 7.1-kanálového obsahu na 5.1-kanálovom systéme
• Extra Bass posilňuje bohatý basový zvuk aj pri použití malých reproduktorov
• Vyspelé OSD menu (angličtina, nemčina, francúzština, španielčina, ruština, taliančina, japončina a čínština)
• Podpora zvuku vo viacerých zónach (Zone B)
• Prevádzka v ECO režime je asi o 20% úspornejšia

MusicCast

MusicCast je nová revolúcia v oblasti sieťového audia, všetky produkty MusicCast môžete používať spoločne alebo oddelene, je to úplne na vás. Ovládajte všetko z jednej intuitívnej aplikácie, rýchle a ľahko použiteľné. Soundbar, bezdrôtový reproduktor, AV receiver, HiFi zvuk podľa toho, čo vám vyhovuje najlepšie, môžete kombinovať a rozširovať MusicCast systém v čase.

MusicCast rozširuje možnosti

MusicCast využíva vysoko výkonnú bezdrôtovú sieť pre pôžitok z hudby a audia. Tá môže prenášať digitálny hudobný obsah z telefónu, PC alebo NAS k iným MusicCast zariadeniam vo vašej domácnosti. Môžete tiež zdieľať hudbu z externých zariadení, ako sú napríklad TV alebo BD prehrávač pripojené z AV receiveru. Audio obsah z pripojených Bluetooth smartfónov alebo tabletov môže byť tiež streamovaný do MusicCast zariadenia v rôznych miestnostiach.

Domáce kino bez nutnosti káblov

Nový rad AV receiverov YAMAHA prináša revolučné riešenie pre realizáciu domáceho kina. Vďaka možnosti prepojenia nových komponentov YAMAHA MusicCast 20/50 budete môcť umiestniť center a priestorové reproduktory na miesta, kde by ste klasickou cestou neboli schopní reproduktory umiestniť. Objavte bezdrôtový prenos kvalitného zvuku, a vychutnajte si tak nevšedný zážitok pri sledovaní domáceho kina.

Objavte slobodu ovládania vďaka možnosti prepojenia  AMAZON ALEXA

 

Naozaj revolučné riešenie ovládania ponúkne možnosť prepojenia s prístrojom hlasového ovládania AMAZON ALEXA, povedzte Alexa čo má prehrať a ďalej si už len užívajte počúvanie obľúbeného interpreta či rádia.

 

Bluetooth kompatibilita pre bezdrôtové streamovanie hudby

Tento AV receiver je vybavený technológiou Bluetooth, ktorá vám umožní jednoduché bezdrôtové prehrávanie hudby z chytrých telefónov a ďalších zariadení. Yamaha Compressed Music Enhancer je teraz optimalizovaný aj pre prenos zvuku prostredníctvom Bluetooth, aby bolo zaručené, že bude mať vaša hudba živý a temperamentný zvuk aj pri bezdrôtovej reprodukcii.
 
 

Signálový procesor obnoví vysoké frekvencie, ktoré boli potlačené kompresiou zvuku, zaistí prirodzenejšie rozvrstvenie zvuku, lepší stereofónny vnem a čistejšiu reprodukciu nízkych frekvencií.

 

Bluetooth vstup/výstup

Najnovší štandard Bluetooth umožňuje nielen prijímať z mobilného zariadenia, ale slúži aj ako Bluetooth vysielač pre slúchadlá a Bluetooth reproduktory
 

Podpora 4K Ultra HD Full s 4K60p, HDCP2.2

Tento AV prijímač podporuje najnovšie HDMI® štandardy. Vďaka prenosu 4K videa pri 60 snímkoch za sekundu pass through si môžete plne vychutnať vo vysokom rozlíšení kvalitu obrazu vo formáte 4K bez degradácie. Samozrejmosťou je HDCP2.2 štandard ochrany autorských práv pre 4K video. Podpora HDR (High Dynamic Range) video, ktoré poskytuje zvýšenú kvalitu obrazu tým, že súčasne umožňuje väčší detail súčasne pre tmavú a svetlú častí obrazu. Okrem toho podporuje širší farebný gamut BT.2020.br. 

HDMI s podporou 3D a Audio Return Channel3D znamená, že je receiver schopný spracovať dáta 3D signálu. Funkcia Audio Return Channel umožňuje odosielanie a prijímanie dát po rovnakom HDMI kábli, takže môžete počúvať zvuk z TV prostredníctvom jedného HDMI kábla, bez potreby dodatočného optického kábla.

Vstavané Wi-Fi a kompatibilita s Wireless Direct pre jednoduché použitie sieťových funkcií


Funkcia Wi-Fi Built-in umožňuje bezdrôtové prepojenie s vaším domácim bezdrôtovým routerom, čo značne zjednodušuje zapojenie systému pre počúvanie hudby zo siete a využitie hudobných streamovacích služieb. Pokiaľ nie je Wi-Fi router k dispozícii, umožní unikátny Wireless Direct nielen streamovať hudbu priamo z chytrého telefónu alebo tabletu prostredníctvom aplikácie AV Controller (funkcia Music Play) či AirPlay v operačnom systéme iOS, ale môžete aj pomocou aplikácie AV Controller svoj AV receiver ovládať.

vysvetlenie:
Typical Wi-Fi connection = Typické Wi-Fi pripojenie
Wireless Router = Bezdrôtový router
Music Streaming = Streamovanie hudby
App Control = Ovládanie z aplikácie
Streaming Services / Internet Radio = streamovacie služby / Internetové rádio
Smartphone / Tablet = Chytrý telefón / Tablet
* You can not access the Internet music content via Wireless Direct. * Prostredníctvom Wireless Direct nemôžete pristupovať k internetovému hudobnému obsahu.

Sieťové funkcie


Tento AV receiver poskytuje rad sieťových funkcií, ktoré vám umožnia prístup k viac zdrojom a tiež rozšíria možnosti ovládania. Receiver môžete pripojiť k svojej domácej sieti alebo internetu a vychutnať si počúvanie internetových rádií, služieb Spotify *, Pandora® *, JUKE *, Napster® *, Rhapsody® *, SiriusXM * a novo aj TIDAL® * a DEEZER® *, alebo hudby uloženej vo vašom NAS úložisku a domácom PC. Aplikácia AV Controller (k stiahnutiu na portáloch iTunes App Store alebo Google play) vám umožnia ovládať rôzne funkcie receiveru z vášho iPodu, iPhonu, iPadu alebo Android telefónu či tabletu.
* Dostupnosť hudobných služieb závisí na konkrétnom regióne.

vysvetlenie
Network = Sieť
Internet Radio / Streaming Services = Internetové rádio / streamovacie služby
Broadband Router = Širokopásmový router
Network AV Receiver = Sieťový AV receiver
AV Controller App = Aplikácia AV Controller
Smart Phone / Table = Chytrý telefón / tablet

Aplikace AV Controller pre jednoduché a pohodlné ovládanie


 
Tento AV receiver umožňuje používať aplikáciu Yamaha AV Controller, ktorá je k stiahnutiu na portáloch iTunes App Store a Google Play, a s pomocou ktorej môžete receiver zapínať a vypínať, ovládať hlasitosť, voliť vstup a DSP režimy a ovládať ďalšie funkcie, to všetko jednoducho zo svojho iPhonu alebo zariadenia Android. Môžete tiež použiť až 23 * rôznych jazykov a prispôsobiť používateľské rozhranie, napríklad skrytím nepoužívaných ikon alebo premenovaním jednotlivých funkcií. K dispozícii je aj verzia pre tablety.
* Platné k jari 2014


Konfigurovatelné DSP parametre umožňujúce jednoduché a detailné nastavenie receiveru


Tento AV receiver je vybavený radom zvukových programov využívajúcich originálne DSP technológie Yamaha. S ich pomocou vo svojej izbe ľahko vytvoríte zvukové polia ako v skutočnom kine alebo koncertnej sále a vychutnáte si prirodzené stereofónne zvukové polia. Teraz môžete použiť aplikáciu AV Controller a s jej pomocou nastaviť DSP parametre podľa svojich preferencií, typu hudby či filmu, alebo nálady, ktorú chcete navodiť. Nastavenie môžete vykonať v jednom z dvoch režimov: základným Basic a pokročilom Advanced.
 
základný režim
Zvukový priestor nastavte jednoducho jeho roztiahnutím alebo zúžením.

Rozšírený režim
Umožňuje detailné nastavenie rôznych parametrov, ako je reverb, počiatočné oneskorenie a živosť.

AirPlay umožňuje streamovanie hudby do AV receiveru 


  AirPlay
Tento AV receiver podporuje AirPlay, takže môžete prijímať hudbu bezdrôtovo streamovanú z iPodu, iPhonu alebo iPadu, rovnako ako z iTunes na počítačoch Mac alebo PC. Hudbu z vašich mobilných zariadení alebo počítača si tak môžete ľahko vychutnať prostredníctvom systému domáceho kina. Na displeji AV receivera môžete zobraziť metadáta ako názov skladby, meno interpreta alebo názov albumu *.
* Niektoré modely nepodporujú zobrazenie názvu albumu.

Streamujte milióny skladieb prostredníctvom Spotify Connect


 S aplikáciou Spotify vo svojom smartfóne získavate okamžitý prístup k miliónom skladieb. A teraz môžete vďaka Spotify Connect tieto skladby streamovať do svojho systému Yamaha. Jednoducho stlačte tlačidlo prehrávania a hudba sa začne streamovať. A čo viac, ak počúvate hudbu zo svojho telefónu vonku a prídete domov, skladba sa začne ako kúzlom okamžite streamovať do vášho AV receivera, takže si môžete užiť neprerušené počúvanie hudby. Môžete tiež upravovať playlisty a prijímať telefónne hovory počas počúvania hudby.

* Vyžaduje aplikáciu Spotify a prémiový účet. Ďalšie informácie nájdete na spotify.com.
Vyskúšajte vo svojom centre domácej zábavy Yamaha službu Spotify Premium na 30 dní zadarmo.

http://spotify.com/yamaha
*Dostupnost služby Spotify sa môže v jednotlivých regiónoch líšiť.

JUKE prináša všetkú vašu obľubenú hudbu


 Grafické užívateľské rozhranie
Iba model s GUI
Užívateľské rozhranie aplikácie
Streamovacie služba JUKE ponúka prístup k jednej z najobsiahlejších hudobných knižníc na svete. K dispozícii je pre vás viac ako 30 miliónov skladieb všetkých žánrov z viac ako 80 000 vydavateľstiev. Vychutnajte si svoje obľúbené skladby v najvyššej zvukovej kvalite vďaka technológii Dolby Pulse alebo prehrávanie hudby kdekoľvek a kedykoľvek chcete. JUKE je k dispozícii ako prémiová predplatená služba za 9,99 Euro mesačne.

Další informácie nájdete na www.myjuke.com.

 

Technické údaje:

Zvuk
Zvukové výstupné kanály 7.2 kanály / kanálov
Typ prijímača Priestorový
Výstupný výkon na kanál (1 kHz, 6 ohmov) 115 W
Dynamický výkon na kanál (4 ohmy) 170 W
Audio D / A prevodník 32-bit / 384kHz
Vstupy
HDMI vstup 4
Kompozitný video vstup 3
Počet portov Ethernetu (RJ-45) 1
Počet portov USB 1
Výstupy
Počet výstupov HDMI 1
Kompozitný video výstup 1
Výstupy pre slúchadlá 1
Formát súborov
Podporované formáty zvukových súborov MP3, AAC, WMA, FLAC, ALAC, AIFF, DSD
Počítačová sieť
Pripojenie na sieť Ethernet Áno
Wi-Fi Áno
Bluetooth Áno
Rádio
Podporovaná pásma FM, AM, DAB
Video
3D kompatibilita Áno
Prevzorkovanie videa Áno
Video D / A prevodník 32-bit / 384kHz
Technické detaily
Audio dekodéry Dolby TrueHD, Dolby Surround, Dolby Digital Plus, DTS-HD Master Audio, Dolby Atmos, DTS: X
Funkcia Deep color Áno
Audio Return Channel (ARC) Áno
Digitálny signálový procesor Áno
Počet DSP programov 17
AirPlay Áno
Audio vstup Analog x 5, Digital x 3
Automatický pohotovostný režim Áno
Farba Čierna
Diaľkový ovládač Áno
ECO mód Áno
HDCP Áno
On Screen Display (OSD) Ano
Ovládanie hlasitosti Otočné
Podpora Multi-Room Streaming (MRS) Áno
Subwoofer 2 x mono
Verzia HDCP 2.2
Príkon
Spotreba energie (v pohotovosti) 0,1 W
Hmotnosť a rozmery
Šírka 435 mm
Hĺbka 330 mm
Výška 161 mm
Hmotnosť 8,3 kg