TV - Video - HiFi
HH ELEKTROLUX
911 01 Trenčín

tel.: 0944 314 090
hladkyjan@hhelektro.sk

YAMAHA RX-A4A

Dostupnosť na predobjednávku
Výrobca: Yamaha
Kód: 19687B
Prepravná váha: 19kg
Vaša cena:
€1.999,00


 Ks

Opýtať sa na tovar


7.2 kanál, 5×165 W /8 ohmov/,  DAB/DAB+, HDMI 8K/60Hz (7 in/3 out), HDCP 2.3, WiFi/LAN, Bluetooth, USB, PHONO, Dolby Atmos® with Height Virtualizer, DTS:X, Dolby TrueHD, Dolby Digital Plus, HDR10+, AirPlay 2, Google Assistant, Amazon Alexa, MusicCast Surround...

7.2 kanálový AV receiver Yamaha RX-A4A zo série Avantage s CINEMA DSP 3D
Výkon 165 W na kanál pri 8 ohmoch
Technológia Anti Resonance (A.R.T.), piata noha v stredu receivera
HDMI zvládajúci rozlíšenie 8K 60Hz / 4K 120Hz, HDR10 + (7 vstupy / 3 výstup s eARC / ARC)
Najmodernejšie obrazové technológie Dolby Vision, HDR10 +, HLG
HQ D / A prevodníky 384 kHz / 32-bitový ESS Hyperstream DAC ES9007S
Pripojenie k internetu Wi-Fi (2.4 / 5 GHz) alebo LAN Ethernet
Bluetooth s kodeky SBC a AAC pre bezdrôtový streaming a to oboma smermi
AirPlay 2, Google Assistant, Amazon Alexa, MusicCast

 

SURROUND: AI ™


Technológia AI zabudovaná do DSP analyzuje scénu zábavného obsahu a potom vytvára optimálne priestorový efekt, ktorý ho reprodukuje s dokonalým dopadom. Táto AI okamžite analyzuje scény tým, že sa zameriava na odlišné zvukové prvky, ako sú dialógy, hudba na pozadí, okolité zvuky a zvukové efekty, a automaticky optimalizuje priestorový efekt v reálnom čase. Predstavte si, že budete mať pri počúvaní zvukového inžiniera Yamahy, ktorý bude ladiť najlepší zvuk naživo a špeciálne pre vás. Technológia AI vytvára presvedčivý pocit realizmu s expresívne silou, ktorá presahuje bežné efekty zvukového poľa, a poskytuje vám tak najhlbší možný zážitok zo zábavy. Qualcomm® QCS407 sa 64-bitovým vysoko presným spracovaním poskytuje precízny priestorový zvuk.

DTS: X.


Pohlcujúce formátovanie zvuku DTS: X umiestňuje zvuk tam, kde by sa prirodzene vyskytoval v priestore, a vytvára tak realistický viacrozmerný zvuk. Zahrnutý modul pre priestorové premapovania DTS Neural: X ponúka vylepšené ponorenie a zvýšený realizmus vo všetkých vašich obľúbených filmoch.

Dolby Atmos s Height Virtualizer.


Pre tých, ktorí vo svojom systéme nemajú stropné reproduktory alebo reproduktory vyžarujúce nahor, Dolby Atmos s technológiou Height Virtualization simuluje Atmos zážitky s meničmi smerujúcimi dopredu. Nakonfigurujte až päť reproduktorov, aby ste replikovali účinok dvoch stropných reproduktorov, alebo využite všetkých sedem kanálov k simulácii silného efektu štyroch stropných reproduktorov. Precíťte každú dimenziu v Dolby Atmos. Užite si systém priestorových reproduktorov 5.1 a dva ďalšie stropné reproduktory alebo dva výškové reproduktory Dolby Atmos, ktoré prinášajú dramatické hornej efekty pre skutočne obklopujúci zvuk - vrátane Dolby Surround upmixer pre staršie obsah.

CINEMA DSP HD3 pre filmy, hudbu a hry.


Vlajková loď technológia prehrávanie 3D zvukového poľa Yamaha bola vytvorená kombináciou skutočne nameraných dát zvukového poľa s najmodernejšou technológiou spracovania digitálneho signálu. Vylepšený CINEMA DSP HD3 ponúka nové algoritmy pre spracovanie signálu a maximalizuje zvukové efekty divadla a presne reprodukuje novú dimenziu realizmu pre zvukové pole s bohatým pocitom prítomnosti a bez hraníc. Použitím predných, stredových a priestorových reproduktorov k vytvoreniu zadného virtuálneho reproduktora je možné prehrávanie CINEMA DSP HD3 až 11,1 kanálov * i pri konfigurácii 7.1kanálových reproduktorov. 

8K / 60Hz, 4K / 120Hz.


Podporuje end-to-end rozlíšenie 8K / 4K a vyššiu obnovovaciu frekvenciu pomocou jediného upgradovaného kábla pre bezproblémovú integráciu do ekosystému HDMI. 8K prináša pohlcujúce zážitok zo sledovania s dvojnásobným horizontálnym a vertikálnym rozlíšením 4K a štyrikrát viac pixelov; a v kombinácii s obnovovacou frekvenciou 60 Hz umožňuje plynulé a ostré sledovanie obsahu s vysokorýchlostnou akciou. 4K / 120Hz umožňuje, aby ultrarýchly pohyb obrazu UHD bol ostrý ako britva. 

Compressed Music Enhancer.


Keď je hudba zakódovaná do digitálne komprimovaného formátu ako MP3, trpí frekvenčná odozva. Yamaha Compressed Music Enhancer využíva sofistikované digitálne spracovanie signálu pomocou exkluzívnych algoritmov na obnovenie toho, čo bolo stratené, takže hudba vždy znie tak, ako má. 

Jednoduché ovládanie pomocou aplikácie MusicCast.


Použite svoj smartphone alebo tablet spoločne s aplikáciou MusicCast CONTROLLER na ovládanie AVR a rýchle a jednoduchú zmenu nastavenia. Rovnaká aplikácia Controller funguje ako diaľkové ovládanie pre všetky vaše zariadenia kompatibilné s MusicCast, rovnako ako plné ovládanie zvuku pre viac miestností. 

Hlasové ovládanie (Alexa, Google Assistant).


Dotykové alebo hlasové ovládanie - voľba je na vás. Pomocou aplikácie Alexa alebo Google Assistant môžete intuitívne ovládať jeden produkt MusicCast alebo celý systém celej domácnosti a počúvať, ako váš domov ožije. (Dostupnosť ovládania hlasom cez AmazonAlexa a Google Assistant sa líšia podľa regiónu.)

YPAO R.S.C / Multi-Point.


YPAO (Yamaha Parametric room Acoustic Optimizer) analyzuje akustiku miestnosti a váš systém a potom presne upravuje rôzne zvukové parametre tak, aby poskytoval najlepší zvuk pre vašu miestnosť. Jednoducho umiestnením dodaného mikrofónu na miesto počúvania a zapnutím YPAO je systém automaticky kalibrovaný pre optimálny výkon v miestnosti vášho domáceho kina.

Multi-room Audio - MusicCast.


Predstavte si, že doma zdieľate všetku hudbu, ktorú máte radi - bez ohľadu na formát. MusicCast pokrýva všetko od vášho obľúbeného vinylu cez AirPlay, Bluetooth až po služby streamovania hudby a dokonca aj zvuk z vášho televízora. Podporované sú formáty s vysokým rozlíšením vrátane Apple Lossless (ALAC) do 96 kHz, WAV, FLAC a AIFF do 384 kHz.

 

                                                 

 

Technické údaje:

 

Typ zariadenia Prijímač domáceho kina
Počet kanálov 7.2
Výkon na kanál (8 ohmov) 135 wattov
Formáty prehrávania MP3 / WMA / MPEG-4 AAC, ALAC: až 96 kHz / 24-bit, FLAC: až 384 kHz / 24-bit, WAV / AIFF: až 384 kHz / 32-bit, DSD: až 11,2 MHz
Zvuk vo vysokom rozlíšení Áno
Typy príjmu DAB +, FM
Zariadenia

Priame prepínanie Áno
Automatická kalibrácia s mikrofónom Áno
Aplikácia ovládateľná Áno
Možnosť siete Áno
Bluetooth Áno
Diaľkové ovládanie Áno
Priechod HDMI Áno
HDMI  Áno
Prepínanie HDMI Áno
Spojenia 7x vstup HDMI 2.0, 3x výstup HDMI 2.0 (eARC), 3x digitálny zvukový vstup (1x koaxiálny, 2x optický), 3x stereofónny linkový vstup (RCA), 1x vstup phono (RCA), 1x stereofónny výstup (RCA), 7,2 multi -Channel Pre Out (RCA), 2x Sub Out (RCA), slúchadlá (6,35 mm), USB (typ A), LAN

Audio D / A prevodník 384 kHz / 32-bitový ESS Hyperstream DAC ES9007S
Priestorové formáty Dolby Atmos, Dolby TrueHD, Dolby Digital Plus, DTS: X, DTS-HD Master Audio

Všeobecné charakteristiky

Inteligentná domáca oblasť Streamovanie zvuku
Kompatibilné platformy Amazon Alexa, asistent Google
širka 435 mm
výška 191 mm
hĺbka 442 mm

hmotnosť 16,2 kg

Farba (štandardizovaná) čierna
Záruka výrobcu 2 roky