TV - Video - HiFi
HH ELEKTROLUX
911 01 Trenčín

tel.: 0944 314 090
hladkyjan@hhelektro.sk

Yamaha RX-A2A

Dostupnosť na objednávku
Výrobca: Yamaha
Kód: 19684B
Prepravná váha: 13kg
Vaša cena:
€1.199,00


 Ks

Opýtať sa na tovar


 7,2 kanál, 7×150W (8 ohms ),DAB/DAB+, HDMI 8K/60Hz (7/1), HDCP 2.2, WiFi/LAN,Dolby Atmos® with Height Virtualizer* Bluetooth, USB, PHONO vstup, ART technologia, Dolby TrueHD, Dolby Digital Plus, DLNA, AirPlay 2, Google asistant, Amazon Alexa, MusicCast Surround...

Dolby Atmos s Height Virtualizer.


Pre tých, ktorí vo svojom systéme nemajú stropné reproduktory alebo reproduktory vyžarujúce nahor, Dolby Atmos s technológiou Height Virtualization simuluje Atmos zážitky s meničmi smerujúcimi dopredu. Nakonfigurujte až päť reproduktorov, aby ste replikovali účinok dvoch stropných reproduktorov, alebo využite všetkých sedem kanálov k simulácii silného efektu štyroch stropných reproduktorov. Precíťte každú dimenziu v Dolby Atmos. Užite si systém priestorových reproduktorov 5.1 a dva ďalšie stropné reproduktory alebo dva výškové reproduktory Dolby Atmos, ktoré prinášajú dramatické hornej efekty pre skutočne obklopujúci zvuk - vrátane Dolby Surround upmixer pre staršie obsah.

CINEMA DSP 3D pre filmy, hudbu a hry.


Táto jedinečná vlastná technológia vytvárania zvukového poľa od Yamahy bola vytvorená kombináciou nameraných dát zvukového poľa s digitálnym spracovaním signálu. Yamaha zhromažďovala dáta zvukového poľa zo slávnych koncertných sál a hudobných klubov po celom svete a využila bohaté skúsenosti v oblasti dizajnu koncertných sál, verejného ozvučenia a mixovania. Digitalizáciou tohto obrovského množstva informácií a jeho začlenením do vyhradených LSI zariadení efektívne reprodukuje priestor koncertných sál a hudobných klubov vo vašej domácnosti. Ponorte sa do ohromujúceho realizmu svojich filmov a vstúpte do sveta hlbokého divadelného zvuku.

 

DTS: X.


Pohlcujúce formátovanie zvuku DTS: X umiestňuje zvuk tam, kde by sa prirodzene vyskytoval v priestore, a vytvára tak realistický viacrozmerný zvuk. Zahrnutý modul pre priestorové premapovania DTS Neural: X ponúka vylepšené ponorenie a zvýšený realizmus vo všetkých vašich obľúbených filmoch.

 

Compressed Music Enhancer.


Keď je hudba zakódovaná do digitálne komprimovaného formátu ako MP3, trpí frekvenčná odozva. Yamaha Compressed Music Enhancer využíva sofistikované digitálne spracovanie signálu pomocou exkluzívnych algoritmov na obnovenie toho, čo bolo stratené, takže hudba vždy znie tak, ako má.

 

8K / 60Hz, 4K / 120Hz.


Podporuje end-to-end rozlíšenie 8K / 4K a vyššiu obnovovaciu frekvenciu pomocou jediného upgradovaného kábla pre bezproblémovú integráciu do ekosystému HDMI. 8K prináša pohlcujúci zážitok zo sledovania s dvojnásobným horizontálnym a vertikálnym rozlíšením 4K a štyrikrát viac pixelov; a v kombinácii s obnovovacou frekvenciou 60 Hz umožňuje plynulé a ostré sledovanie obsahu s vysokorýchlostnou akciou. 4K / 120Hz umožňuje, aby ultrarýchly pohyb obrazu UHD bol ostrý ako britva.

 

Jednoduché ovládanie pomocou aplikácie MusicCast.


Použite svoj smartphone alebo tablet spoločne s aplikáciou MusicCast CONTROLLER na ovládanie AVR a rýchlu a jednoduchu zmenu nastavenia. Rovnaká aplikácia Controller funguje ako diaľkové ovládanie pre všetky vaše zariadenie kompatibilné s MusicCast, rovnako ako plné ovládanie zvuku pre viac miestností.

 

Hlasové ovládanie (Alexa, Google Assistant).


Dotykové alebo hlasové ovládanie - voľba je na vás. Pomocou aplikácie Alexa alebo Google Assistant môžete intuitívne ovládať jeden produkt MusicCast alebo celý systém celej domácnosti a počúvať, ako váš domov ožije. (Dostupnosť ovládania hlasom cez AmazonAlexa a Google Assistant sa líši podľa regiónu.)

 

YPAO R.S.C / Multi-Point.


YPAO (Yamaha Parametric room Acoustic Optimizer) analyzuje akustiku miestnosti a váš systém a potom presne upravuje rôzne zvukové parametre tak, aby poskytoval najlepší zvuk pre vašu miestnosť. Jednoducho umiestnením dodaného mikrofónu na miesto počúvania a zapnutím YPAO je systém automaticky kalibrovaný pre optimálny výkon v miestnosti vášho domáceho kina.

 

Multi-room Audio - MusicCast.


Predstavte si, že doma zdieľate všetku hudbu, ktorú máte radi - bez ohľadu na formát. MusicCast pokrýva všetko od vášho obľúbeného vinylu cez AirPlay, Bluetooth až po služby streamovania hudby a dokonca aj zvuk z vášho televízora. Podporované sú formáty s vysokým rozlíšením vrátane Apple Lossless (ALAC) do 96 kHz, WAV, FLAC a AIFF do 384 kHz.

Technické údaje:

Počet kanálov 7.2
Výkon na kanál (W) 100 (8 ohm, 0.06% THD)
Analógový vstup RCA, RCA (Phono)
Analógový výstup RCA (Pre-out), RCA (Subwoofer)
Pre-out 2 kanály
Phono predzosilňovač MM
Počet zón (reproduktory) Zóna 2
D/A prevodník 384 kHz / 32-bit BB PCM5102A
Digitálny vstup Koaxiálny RCA, Optický, USB-A
Digitálny výstup HDMI (eARC)
Sieťové pripojenie Wi-Fi, Ethernet
Internetové streamovacie služby Qobuz, Spotify, Deezer, TIDAL
Lokálne streamovanie AirPlay 2, Bluetooth, Sieťové úložisko (UPnP, DLNA)
Nadštandardny BT kodek AAC
Multiroom aplikácie MusicCast
Rádio DAB/DAB+, FM
PCM - vzorkovanie (kHz) až 384
PCM - kvantovanie (bit) až 32
Podporované audio formáty FLAC, WAV, ALAC, AIFF, WMA , MP3, DFF, DSF
DSD až DSD256 (11,2 MHz)
Surround - objektové formáty Dolby Atmos, DTS:X, Dolby Atmos Height Virtualizer
Surround - upmixing Dolby Surround, DTS Neural:X, DTS Neo:X
Surround - kodek Dolby TrueHD, DTS-HD Master Audio, Dolby Digital Plus, DTS-HD High Resolution, Dolby Digital
Farebné formáty Dolby Vision, HDR10+, BT.2020
Video technológie 3D, 4K upscaling, 4K nativní, 8K nativní
HDMI - funkcie HDCP 1.4, HDCP 2.2, HDCP 2.3, ARC, eARC, CEC
HDMI - vstupy 7
HDMI - výstupy 1
Farba Čierna
Šírka (mm) 435 W
Výška (mm) 171
Hĺbka (mm) 372
Hmotnosť (kg) 10,2