TV - Video - HiFi
HH ELEKTROLUX
911 01 Trenčín

tel.: 0944 314 090
hladkyjan@hhelektro.sk

Sony PXW-Z280

Dostupnosť už nedostupný
Výrobca: Sony
Kód: 610
Prepravná váha: 3.5kg
Vaša cena:
€7.990,00


 Ks

Opýtať sa na tovar


Profesionálna kamera XDCAM 4K HDR, čipy 3CMOS 1/2 "Exmor R, objektív 17x zoom, karty SxS, Wi-fi, výstup 12G-SDI.

Megapixel (efektívny): 8,3 • Senzor: CMOS (1/2 ") • Nahrávanie: 2x SXS, 1x SD / SDHC / SDXC • Rozlíšenie videa: XAVC (3840x2160 @ 60p) • Optický zoom: 17x (30.3-515mm, 1: 1.9 -1: 16.0) • Stabilizátor obrazu: optický • Displej: 3,5 "LCD, 1560000 pixelov • Hľadáčik: 0,5" OLED, 2360000 pixelov • Svetlo blesku / videa: nie • Konektory: USB 2.0,  Zásuvka na príslušenstvo • Napájanie: Li-ion batéria (NP-FV70) • Rozmery (š xvxh): 1 x SDI výstup, 2x XLR vstup, LAN, WLAN 802.11a / b / : 178.4x202x426.3mm • Hmotnosť: 2.60kg

 

Videokamera Sony PXW-Z280 sa 4K HDR záznamom videa 50p / 60p pokračuje v tradícii úspešnej rady kamier XDCAM s tromi obrazovými čipmy 1/2 "CMOS Exmor R, ktoré poskytujú lepšie výsledky pri zníženom osvetlení ako štandardné obrazové snímače. Kamera je vybavená nevýmenným 17x zoom objektívom Fujinon (30.3 - 515 mm) a elektronickým premenlivým ND filtrom 1 / 4ND až 1 / 128ND. Podporuje záznam v moderných kodekoch XAVC, ale aj hojne používaných MPEG HD a tiež DVCAM, takže môžete využívať kameru pre natáčanie videa v ľubovoľnom rozlíšení v 4K, Full-HD, HD aj SD (Standard Definition). Kamera PXW-Z280 podporuje filmové korekcie obrazu pomocou gama kriviek S-Log3 a HLG (Hybrid-Log-Gamma) kompatibilný s HDR (vysokým dynamickým rozsahom) aj SDR (štandardným dynamickým rozsahom), ktoré nevyžadujú dodatočnú postprodukciu. Môžete nahrávať video na SxS karty súčasne v 4K a FullHD, alebo externe 4K 50 / 60p cez výstup 12G-SDI.

 

Špičkový  výkon 4K HDR
Nový snímač typu 4K 3CMOS 1/2 s hlbokou hĺbkou ostrosti a špičkovým výkonom poskytuje špičkový výkon 4K HDR.  Funkcia detekcie tvárí AF zaostruje na objekt, zatiaľ čo funkcie HLG a S-Log3 poskytujú ohromujúci HDR, ktorý vyhovuje všetkým pracovným postupom.

Revolučné sieťové schopnosti
Poskytnite svoj obsah rýchlejšie, nech ste kdekoľvek. PXW-Z280 je prvou kamerou na svete s vstavaným Dual Link Cellular pripojením pre zdvojnásobenie výkonu a spoľahlivosti uplinku. Integrovaná technológia 12G-SDI podporuje prenos až do 12Gb / s  cez štandardný kábel SDI.

Kompletný balík pre profesionálov
Rozbaľte a fotografujte od prvého dňa. Pokročilé XAVC-Intra a XAVC-Long pre 4K QFHD a HD, plus MPEG HD422, MPEG HD a DVCAM na podporu akéhokoľvek pracovného postupu. Známe rozloženie ovládania a prístup spoločnosti Sony minimalizujú požiadavky na školenie.

Prvý senzor 3CMOS typu 1/2 pre vysielanie 4K
Celý nový snímač Exmor R Z280 je navrhnutý pre vysielanie 4K vysielania. Jeho tri Exmor R CMOS typu 1/2 poskytujú vysokú hĺbku ostrosti a vynikajúcu kvalitu obrazu. Červené, modré a zelené svetlo sú nezávisle zachytené samostatnými snímačmi obrazu, čo prispieva k vysokému rozlíšeniu, vysokej citlivosti F12 (59,94p) a širokého dynamického rozsahu. Pokročilá technológia LSI (s inteligentnými technológiami na zníženie šumu, zdokonalenú reprodukciu detailov a korekciu skreslenia) prináša pozoruhodne realistické 4K 4: 2: 2 10-bitové obrázky. Dokonca aj vtedy, keď dodávate vo vysokom rozlíšení vaše nahrávky zachytia detaily a textúru obrázkov, ktoré senzory HD jednoducho nevidia.

17x profesionálny objektív s vysokým rozlíšením s troma nezávislými krúžkami s koncovým dorazom a veľkou ohniskovou vzdialenosťou
Model PXW-Z280 je vybavený 17x objektívom s profesionálnym priblížením, ktorý dokáže zväčšiť z 30,3 mm na 515 mm (ekvivalent 35 mm). Objektív s rozmermi 1/2 palca má tri nezávislé ovládacie krúžky s koncovým dorazom, ktoré umožňujú ručné ovládanie zaostrenia, priblíženia a dúhovky, čím sa dosiahne lepšie a rýchlejšie nastavenie.

Skvelý výkon HDR
Dopyt po obsahu HDR sa zvyšuje a Z280 vám ponúka dva silné pracovné postupy.

S-Log3 je osvedčenou voľbou pre prémiové aplikácie, kde chcete zachytiť čo najviac údajov pre maximálnu flexibilitu v triedení

Instant HDR Workflow je o rýchlosti. Snímajte, upravujte a zobrazte obsah v systéme Hybrid Log-Gamma (HLG), aby ste rýchlo dodávali obsah bez kompromisov v oblasti zobrazovania výrazov a kvality obsahu.

Úžasne rýchle presné automatické zaostrenie
Zariadenie PXW-Z280 ponúka novo vyvinutú AF detekciu tváre. Môžete si vybrať medzi funkciou Face Priority AF (AF tváre) a Face Only AF. Jednoducho udržíte osobu v rámčeku a ak sa však pohybujete, aby ste získali lepší uhol, môžete si byť istý, že model PXW-Z280 udrží váš predmet v ostrom zaostrení.

Vstavané elektronické premenné ND filtre
Priekopnícka integrácia elektronických premenných ND filtrov od spoločnosti Sony do tela kamkordéra umožňuje  rýchle fotografovanie. Pohyb od tieňových interiérov k exteriérom slnečného osvetlenia nie je problém s PXW-Z280. Na rozdiel od konvenčných optických ND filtrov môže byť elektronický ND filter na PXW-Z280 riadený lineárne od 1 / 4ND do 1 / 128ND, zatiaľ čo ND filtre môžu byť nastavené na plnú automatickú. Môžete dokonca manuálne nastaviť hĺbku ostrosti pomocou objímky na šošovky  dúhovky a spoliehať sa na PXW-Z280, aby ste udržali stálu expozíciu bez toho, aby ste zmenili zisk alebo rýchlosť uzávierky.

12G-SDI zrýchlený pracovný tok
Revoltujte svoj pracovný postup s prenosom obsahu 12 Gb / s - štyrikrát šírkou pásma 3G-SDI cez štandardný kábel SDI a ideálne pre prácu s najkvalitnejším obsahom 4 K alebo rýchlosťou cez obsah HD. Spoločnosť Sony je prvým výrobcom vysielania, ktorý postavil 12G-SDI do kompaktného vreckového kamkordéra. Akonáhle to vyskúšate, nebudete chcieť použiť nič iné.

Presný hľadáčik OLED
Expanzívny 0,5-palcový vysoko kvalitný OLED hľadáčik je dokonale kompenzovaný pre zobrazenie pravého alebo ľavého oka. Vysoká presnosť OLED, vysoký kontrast a vysoké rozlíšenie (2,36M bodka) umožňujú presné ručné zaostrovanie a odstraňujú akýkoľvek farebný jav.

Dvojitá multifunkčná  (MI)
Zariadenie MI Shoe poskytuje napájanie, pripojenie signálov a koordinované zapínanie a vypínanie na kompatibilné príslušenstvo Sony. Môžete sa napríklad pripojiť na ovládanie Sony bezdrôtových mikrofónových systémov, ako je napríklad UWP-D11 alebo UWP-D12 alebo pripojiť light1 Konektory HVL-LBPC na prednej a zadnej časti videokamery maximálnu prevádzkovú flexibilitu.

Príslušenstvo sa predáva samostatne. HVL-LBPC svetlo nečerpá energiu z PXW-Z280.

Dual XLR a 4 kanálový zvuk
PXW-Z280 ponúka vynikajúce profesionálne zvukové schopnosti s nezávislými hlasitosťami, ktoré umožňujú presné ovládanie externých audio vstupov vrátane mikrofónu pripojeného k pätici MI.

Dvojité medzery SxS
Kamkordér je vybavený dvoma slotmi pamäťových kariet SxS, ktoré dokážu nahrávať v režime Simul, Relay alebo Backup. Režim Simul umožňuje simultánne nahrávanie na dve pamäťové karty vrátane súčasného nahrávania nahrávok MPEG HD exFAT a UDF, ktoré sú ideálne na archívne účely. Reléový režim automaticky prepína nahrávanie z prvej na druhú pamäťovú kartu, keď je prvá plná, čím sa predlžujú doby záznamu. V režime zálohovania môžu používatelia nastaviť dve tlačidlá Štart / Stop na PXW-Z280, jeden na grip a jeden na tele videokamery, aby nezávisle spustili a zastavili nahrávanie na rôznych pamäťových kartách počas nahrávania v režime Simul.

Sieť pre vysokú mobilitu
Zariadenie PXW-Z280 je štandardne vybavené Wi-Fi s rozlíšením 5GHz2 a 2,4GHz - jednoducho zapnite a prihláste sa do svojej preferovanej siete a umožnite tak množstvo pokročilých funkcií bezdrôtovej produkcie:
Podpora 5 GHz v závislosti od krajiny / regionálnej regulácie

Technológia IBM Cloud Video Direct Streaming umožňuje zdieľať scény, ktoré sa vyskytujú pri vysokej kvalite obrazu a zvuku bez prepínača.

FTP Transfer umožňuje prenášať obsahové súbory nahraté pomocou funkcie proxy MPEG HD 422/420 a iných obsahových súborov nasnímaných v XAVC (QFHD / FHD) cez internet pre vzdialené ukladanie na FTP serveri aj počas snímania. V prípade prerušenia signálu sa systém automaticky obnoví.

Funkcia rezania je k dispozícii pre server proxy aj PGM bez potreby počítača. Každá klip môže mať začiatok a koncové body vybrané tak, aby eliminovali čas strávený prenosom nepotrebného obsahu.

Wi-Fi / NFC (Near Field Communication) s prehliadačom Content Mobile3 umožňuje vzdialené ovládanie zariadenia PXW-Z280 prostredníctvom telefónu smartphonu alebo tabletu (iOS 9.0 - 10.3 alebo Android 4.4 až 7.1) prostredníctvom Wi-Fi pripojenia. Jednodotykové overenie je tiež možné s inteligentnými telefónmi, ktoré ponúkajú konektivitu NFC

Port s káblovou sieťou LAN umožňuje pripojiť PXW-Z280 na internet pomocou štandardného kábla Ethernet, ktorý umožňuje prehrávanie a prenos súborov prostredníctvom FTP
3 Aplikáciu Content Browser Mobile môžete prevziať z Obchodu Google Play alebo App Store. Pri všetkých smartphonoch a tabletových počítačoch nie je možné zaručiť prevádzku Wi-Fi.

Vysokokvalitné nahrávky XAVC Intra a XAVC Long GOP
Technológia XAVC je založená na štandarde H.264, ktorý poskytuje výnimočne robustnú a efektívnu technológiu kompresie. Kompresia XAVC Intra (frame) znamená, že každý rámec je zakódovaný nezávisle od ostatných rámcov - poskytuje obraz s lepšou kvalitou bez kompromisov. XAVC Long GOP aplikuje kompresiu na viacero snímok - znižuje veľkosť súborov, čo umožňuje rýchle hromadenie a editáciu, ako aj úsporu rozpočtu na záznamových médiách. Kodek XAVC prijíma 10-bitové vzorkovanie pre nahrávanie vo vysokom rozlíšení s bohatým tonálnym výrazom.

Vysielané štandardné formáty MPEG HD422 a MPEG HD
Špičková kvalita MPEG HD422 50 Mb / s je plne v súlade s najnovšími odporúčaniami EBU pre dlhodobé vysielanie a je široko akceptovaná vo vysielacích staniciach a výrobných domoch. Táto nahrávacia schopnosť robí PXW-Z280 ideálnym riešením pre širokú škálu rôznych aplikácií, vrátane tvorby noviniek a dokumentárnych produkcií.

DVCAM vo formáte MXF 25 Mb / s
Mnohí vysielatelia a výrobné domy stále využívajú osvedčený formát DVCAM a PXW-Z280 poskytuje podporu. /pohybom prepínača/

 

Technické údaje:

Formáty nahrávania
AVC-Intra: áno
DVCAM: áno
MPEG-2: áno
XAVC: áno
Elektrický zdroj
Integrovaná aku: nie
Vymeniteľná špeciálna batéria: áno
Konektivita
WLAN: áno
NFC: áno
Pamäť
SxS: 2x
Počet slotov pre pamäťové karty: 2
Pripojenie
A / V-výstup: áno
SDI výstup: 1x
HDMI: áno
Thunderbolt: nie
XLR- Vstupy: 2x
USB: áno
Sieť (RJ 45): 10/100/1000
Vybavenie
Sensor Chip: CMOS (3Chip-Technika)
Veľkosť senzora: 3x 1/2 "
Hľadáčik: áno
Hĺadáčik- veľkosť (cm): 1,3
Fotografické príslušenstvo- sánky: áno
GPS príjemcu: nie
HDR: áno
10 Bit podpora: áno
Optika
Výmenná optika: nie
Optický Zoom (x): 17
Ohnisková vzdialenosť (ca) odpove. 35 mm KB: 30,3 - 515
Sila svetla: 1,9 - 16
Stabilizátor obrazu: áno
Priemer filtra (mm): 77
displej
Typ: LCD
Diagonála displeja (cm): 8,8
Diagonála displeja (palce "): 3,5
videozáznam
4k video záznam (UHD): 60fps
Full HD- Záznam: 60fps
Genlock: áno
Timecode: áno
Všeobecné
Farba: čierna
Šírka (mm): 178,4
Výška (mm): 202
Hĺbka (mm): 426,3
Hmotnosť (kg): 2,6

Technické parametre výrobcu:

Objektiv Fixed
Zoom 17x (optical), servo/manual
Ohnisko f = 5.6 - 95.2 mm (35mm equivalent: 30.3 - 515 mm)
Clona  F1.9 - F16 and close, auto/manual selectable
Ostrenie 800 mm to ∞ (Macro Off), 50 mm to ∞ (Macro On, Wide), 800 mm to ∞ (Macro On, Tele), AF/MF/Full MF selectable
Priemer filtra 77 mm
Kamera     *
Typ snímača 1/2 type back-illuminated Exmor R 3CMOS sensor
Počet efektívnych pixelov 3840 (H) x 2160 (V)
Optické filtre ND filters OFF: CLEAR1: 1/4 ND2: 1/16 ND3: 1/64 ND, Linear variable ND (Approx. 1/4ND to 1/128ND)
Citlivosť 0.0013lx (typical)
Odstup signál-šum 63 dB (Y) (typical)
Rychlost uzávierky 1/24 sec to 1/8,000 sec
Slow & Quick Motion XAVC Long 2160P: 1-60 fps, 1080P: 1-60 fps, 720P: 1-60 fps/ MPEG HD422 1080P: 1-30 fps, 720P: 1-60 fps, MPEG HD420 1080P: 1-30 fps, 720P: 1-60 fps
Vyváženie bielej  Preset (3200K), Memory A, Memory B/ATW
Vstupy/ Výstupy      *
Audio  XLR-type 3-pin (female) (x2), line/mic/mic +48 V selectable
SDI  BNC (x1), 12G/3G/HD/SD selectable
HDMI Type A (x1)
Timecode BNC (x1) (switchable to TC in/out)
Genlock BNC (x1) (switchable to Video out)
USB USB device, Multi/Micro USB jack (x1)
Sluchátka/ repro Yes/ yes
DC napájanie DC jack
Ostatné        *
Formát záznamu XAVC-I QFHD mode: CBG, max.600 Mbps; XAVC-I HD mode: CBG, max. 222Mbps; XAVC-L QFHD mode: VBR, max. 150Mbps; XAVC-L HD 50/35/25 mode: VBR, max. 50/35/25Mbps; MPEG HD422 mode: CBR, max. 50Mbps; MPEG HD420 HQ mode: VBR, max. 35Mbps; DVCAM mode: CBR, 25
Média ExpressCard/34 slot (x2)
Hmotnosť Approx. 3.0 kg (with lens hood, eyecup, BP-U30 battery, a SxS memory card)
Rozmery 178.4 × 202.0 × 426.3 mm (With the accessories (lens hood, eyecup), excluding the grip belt and including the projecting parts)
Príkon Approx. 24 W(while recording with LCD Off, EVF On when the external device connector is not used)
Dodávané príslušenstvo Lens hood, Pre-installed to the Camcorder, EVF eyecup, Battery pack BP-U30, AC Adaptér/charger BC-U1A, Power code, USB cable, Shoulder strap, Warranty booklet, Before Using this Unit, CDROM Operating instructions
Záruka PrimeSupport Pro 2 roky