TV - Video - HiFi
HH ELEKTROLUX
Palackého 7
911 01 Trenčín

tel.: 032 7435403
hladkyjan@hhelektro.sk

Sony profi kamera HXR-NX5E

Dostupnosť do 3 dní
Recyklačný poplatok bez DPH 0,09EUR
Výrobca: Sony
Kód: 542
Vaša cena:
€4.599,00
€3.309,00
Zľava: 28% z ceny


 Ks

Opýtať sa na tovar


   + PRIMA SUPORT

Základná charakteristika Prvá profesionálna videokamera Sony AVCHD s integrovanou GPS a záznamom na pamaťové karty Memory Stick PRO Duo a SDHC.
Klúčové vlastnosti 3x1/3" ClearVid Exmor CMOS snímače
Pevný objektiv Sony G Lens 29.5 - 590mm/ 20x zoom
2 sloty pre Memory Stick PRO Duo, SD/ SDHC pamaťové karty
Záznam na externý 128GB flash disk (option HXR-FMU128)
Formát HD videa AVCHD FX (24Mbps) 1920x1080/50i a 1280x720/50p
Formát SD videa MPEG SD HQ (9Mbps) 720x576/50i (25p Scan)
Zvuk Linear PCM 2 kanály, 16bit, 48kHz
Integrovaný GPS modul
HD-SDI a HDMI výstup
Timecode vstup/ výstup

 
 

Špecifikácia:

Objektiv: Sony G Lens
Zoom: 20x (optical)
Ohnisko: 4.1 - 82.0 mm (equivalent to 29.5 - 590 mm at 16:9 mode)
Ostrenie: AF/ MF selectable
Priemer filtra: 72 mm
KAMERA: -
Typ snímača: 3-chip 1/3-inch type Exmor CMOS with ClearVid pixel array
Počet ef. pixelov: 1.037.000
Optické filtre: Clear, 1/4, 1/16, 1/64
citlivosť: 1.5 lx (auto gain, auto iris, 1/25 shutter)
Rýchlosť uzávierky : Auto, Manual 50i/ 50p/ 25p: 1/3 - 1/10000 sec.
Slow & Quick Motion: 200 fields per second improved Smooth Slow Record (The picture resolution is reduced)
Vyváženie bielej: Auto, one-push auto (A/B positions), indoor (3200 K), outdoor, manual WB Temp
Formáty záznamu: MPEG-4 AVC/H.264 (AVCHD), MPEG-2 PS (SD)
VSTUPY/ VÝSTUPY: -
Audio: ano/ ano
Kompozitný: nie/ ano
S-video: nie/ optional VMC-15FS
Komponentný: nie/ ano
SDI: nie/ HD-SDI/SD-SDI selectable
HDMI: nie/ ano
Timecode: ano/ ano
Genlock: nie/ nie
Sluchátka: ano
Reproduktor: ano
DC napájenie: ano
OSTATNÉ: -
Hmotnosť: 2.2 kg (w/ Lens hood with Lens cover)
Rozmery: 173 x 187x 342 mm (Lens hood with Lens cover)
Príkon: 7.7 W

Sony HXR-NX5E je prvou videokamerou z novej produktovej rady NXCAM, ktorá nahráva video vo vysokom rozlíšení 1920×1080 s datovým tokom až 24Mbps v 50i alebo 25p. K tomu pridává HD režim 720/ 50p a záznam v štandardnom rozlíšení. Objektiv Sony G a snímač Exmor™ CMOS poskytuje vynikajúce rozlišovacie schopnosti, prirodzené farebné podanie a vysokú citlivosť pri nízkej hladine osvetlenia,

Video vo formáte AVCHD sa zaznamenáva na cenovo dostupné pamäťové karty Memory Stick PRO Duo a nové i SD/ SDHC. Kamera je vybavená dvoma slotmi pre pameťové karty o maximálnej kapacite až 32GB. Pri použití dvou 32GB kariet je možno zaznamenat až 6 hodin HD videa a v prípade použitia volitelného 128GB flash disku sa doba záznamu predĺži až na 11 hodin.
 
Videokamera HXR-NX5E má vstavaný GPS modul, kvalitný 2-kanálový záznam zvuku v nekomprimovanom formátu Linear PCM a taktiež celkom nový aktivný stabilizátor SteadyShot,
 
Funkcia a vlastnosti
 
SONY G objektív
 
Kamera je vybavená kvalitným objektivom Sony G Lens so základ. ohniskom 29,5mm, ktorý ponúka 20x optické priblíženie a je vybavený dvoma ED (extra-low dispersion) optickými prvkami, ktoré maximálne potláčajú chromatickú vadu objektivu. Nová konštrukcia objektivu sa skládá z 10 skupin a 15 optických členov a obsahuje asférické členy pre ostrejší a jasnejší záber i pri vysokom priblížení. Nová technologia konštrukcie Sony G objektivu spolu se snímačmi Exmor™ CMOS zaručujú ostrejšie zábery v HD rozlíšení a extrémne nízku hladinu šumu i za veľmi špatných svetelných podmienok.
 
Jednoduché ovládanie objektivu
 
Prstenec ovládania clony, ktorý je umiestený štandardne vedľa prstenca zoomu, umožňuje uživateľovi nastaviť expozíciu s veľkou presnosťou. Funkcie zoomu sú variabilné a možno ich ovládať prstencom na objektive, kolískou na držiaku alebo kolískou umiestenou na rukovátku. Pokiaľ naviac zvolíte vysokú rýchlosť priblíženia (high-speed zoom mode) môžete prejsť z najširšíeho ohniska do najdlšieho 1.5× rrýchlejšie než s videokamerou Sony HVR-V1E.
 
Optické ND filtre
 
Kamera je vybavená tromi vstavanými ND (Neutral Density) filtrami – 1/4ND, 1/16ND 1/64ND.
 
3 × 1/3“ CMOS snímače Exmor ™ s technologiiou ClearVid
 Vstavané  Exmor™ CMOS snímače zaišťujú vysokú rozlišovaciu schopnosť, vyššiu citlivosť oproti běžným CMOS snímačom, široký dynamický rozsah a prirodzenú reprodukciu farieb.
 
Technológia potlačenia šumu Exmor ™
 
Paralerný A/D (analogue-to-digital) prevodníky konvertujú analogový signál na digitálny pre každý riadok pixelov zvlášť, na rozdiel od konkurenčných technológií, ktoré poskytujú len jeden A/D prevodník na každý snímač. Technologia Exmor™ eliminuje vplyv vonkajšieho šumu, ktorý vstupuje do reťazca signálu pri jeho prenose do A/D prevodníka a vďaka tomu obsahuje digitální signál extrémne nízku hladinu šumu. Praktické možnosti natáčania pri slabom osvetlení a citlivosti 1.5 luxu (uzávierka 1/30, automatická clona a zisk) sa tak výrazne zlepšia.
 
Technólogia zvýšenia citlivosti a rozlišenia ClearVid ™
 
CMOS snímače s úpravou ClearVid dosahujú väčšie snímané plochy než je tomu u bežných obrazových snímačov tejto veľkosti a vďaka tomu ponúka vyššiu citlivosť. Rozlišenie obrazu vylepšuje unikátna interpolačná technológia od Sony, využívajúca 45-ti stupňové natočenie pixelov na každom snímacom čipe.
 
Efekíivny AVCHD záznam
 
AVCHD je vysoko účinný kompresný video formát, ktorý výrazne znižuje nároky na kapacitu úložného priestoru pamäťovej karty alebo harddisku a poskytuje výhody súborového záznamu FAT32 s vysokou kvalitou obrazu pri dosiahnutí minimálnej veľkosti súboru. To všetko vďaka mimoriadne efektívnemu kodeku MPEG4 AVC/H.264.
 
Dva sloty pre pamäťové karty
 
HXR-NX5E zavádza novú funkciu, ktorá podporuje plynulé, nepretržité nahrávanie medzi dvoma slotmi pre pamäťové karty. Nahrať je  možné i dlhší nepretržitý záznam, stačí počkat až sa karta v prvom slote zaplní a záznam sa automaticky prepne do druhého slotu. Nahranú kartu z prvého slotu je možné bezpečne vytiahnúť a vložiť novú, prázdnu.Takto je možné celý postup neustále opakovať.
 
Hybridné nahrávanie s volitelným pamäťovým diskom
 
Mimo pamäťových kariet má uživatel HXR-NX5E k dispozíci i voliteľné príslušenstvo HXR-FMU128. Jedná sa o flash disk s kapacitou 128GB pre nepretržitý záznam 11 hodin videa v najvyššej kvalite režimu FX 24MB/s. A preto, že má flash disk extrémne veľkú kapacitu je veľmi kompaktný a môžete ho pripojit priamo do špeciálneho doku, ktorý je umiestený priamo na kamere. Ďalšou výhodou HXR-NX5E je možnosť duálneho nahrávania na pamäťovú kartu a flash disk súčasne.
 
Content Management Utility Software
 
Priložený program Content Management Utility (Microsoft Windows® kompatibilný) je určený pre jednoduchšiu správu a prenos nahraných súborov.
 
Aplikácia umožňuje:
 
1)    Zlúčenie súborov rozdelených kvôli systému FAT32 - tento automaticky rozdeľuje súbory väčšie než 2GB behom nahrávania kvôli ich kompatibilite s OS Windows.
 
2)   Zlúčenie     súborov rozdelených na viac pamäťových kartách pri kontinuálnom nahrávaní.
 
3)      Mapy GPS data vložená v obrazových súboroch. Systémové požiadavky: OS Microsoft Windows XP SP3 *, Windows Vista SP2 **, Windows 7
 

* 64-bitová verzia a Starter (Edition) nie sú podporované
** Starter (Edition) nie je podporovaný

 
Štandardné rozlíšenie videa v MPEG-2
 
SD záznam využíva rovnaký kompresný kodek ako štandardné DVD Video. Vďaka tomu ho je možné jednoducho upravovať vo väčšine nelineárnych strižní a je ideálným formátom pre ďalšiu distribúciu záznamov na DVD.
 
Nekomprimovaný záznam zvuku
 
HXR-NX5E ponúka z dvoch zvukových formátov – v CD kvalite ako Dolby Digital stereo alebo v nekomprimovanej kvalite ako Linear PCM stereo.
 
Aktívny SteadyShot
 
Mimo bežných technológií optického stabilizátora, ponúka kamera režim „Active“, ktorý poskytuje vynikajúce stabilizačné výsledky pri natáčaní z ruky bez použitia statívu. Uživateľ si môže vybrat medzi klasickým SteadyShot a Active SteadyShot režimom.
 
Vstavaná  GPS (Global Positioning System)
 
HXR-NX5E je prvá profesionálna AVCHD videokamera na svete s vlastným GPS modulom, ktorý umožňuje automaticky vkladať údaje o presnej zemepisnej polohe z miesta natáčania a to priamo do video súborov AVCHD. GPS dáta môžete zpetne zobraziť, pomocou priloženého programu CMU (Content Management Utility) a to v numerickej hodnote zemepisné šířky a dĺžky formátu NMEA.  
 
Dotikový LCD displej XtraFine™
 
Špičkový 3.2“ LCD displej videokamery HXR-NX5E zobrazuje 921.000 pixelov (1920×480). Toto vysoké rozlíšenie displeja a zobrazenia 100% plochy záberu s farebnou teplotou 6500K zjednodušuje manuálne zaostrovanie.
 
Jednoduché ovládanie
 
Cez LCD displej XtraFine™ môžete cez nové prehľadné menu meniť nastavenie kamery. Tlačítko Visual Index zjednodušuje  prehliadanie nahraných klipov, zatiaľ čo dotikové ovládanie je možné po stisknutí tlačítka Mode.
 
Elektronický hľadáčik XtraFine™
 
Elektronický hľadáčik 0,45“ XtraFine ™ má rozlíšenie 1.227.000 pixelov (852×3[RGB]×480). Hľadáčik má tri nezávislé diódy pre červenú, zelenú a modrú farbu, a umožňuje uživateľovi sledovať záber s presnou reprodukciou farieb vo vysokom rozlíšení. Hľadáčik XtraFine ™ má volitelný režim farebného a čiernobielého obrazu a zobrazuje 100% plochy záberu pri farebnej teplote 6500K.
 
Možnosti propojenia
 
HXR-NX5E má celú radu flexibilných konektorov. HD-SDI rozhranie umožňuje pripojiť kameru k strihovému systému alebo študiovému monitoru pomocou kábela BNC. Nepotrebujete žiadne prevodníky a na výstupe bude nekomprimovaný signál 4:2:2. Timecode a zvuk sú už zakotvené v HD-SDI signále.

Rozhranie HDMI umožňuje jednoduché pripojenie kamery ku komerčnému HD televízoru a TC Link umožní prepojit dve kamery, ktoré tak môžu býť synchronizované cez spoločný časový signál. Konektor USB 2.0 umožňuje jednoduché pripojenie k počítaču. Vo výbave sú konektory pre kompozitný a komponentný AV výstup, dva mikrofonné XLR vstupy a taktiež vstup dialkového ovládania Lanc.
 
Kompatibilné príslušenstvo
 
HXR-NX5E je zpetne kompatibilná so standardným Sony príslušenstvom: batérie NP-F970, NP-F770, nabíjačka AC-VQL1BP, ovládanie RM-1000BP a RM-1BP, tienítka displeja SH-L32WBP, kamerové opierky VCT-SP1BP a VCT-SP2BP a dalšie.
 
Rozdiely  oproti  verzii HDR-AX2000E
 
Táto videokamera je k dostaniu i v odľahčenej verzii. Dolu sú uvedené hlavné rozdiely oproti modelu HDR-AX2000E:
 
 • Režim záznamu videa AVCHD FX (24Mbps) 1280x720/50p, AVCHD FH (17Mbps) 1280x720/50p
 • Zvuk v nekomprimovanom formáte Linear PCM 2ch, 16bit, 48kHz
 • Záznam na volitelný 128GB flash disk včítane súbežnej prevádzky s pamäťovými kartami
 • Integrovaný GPS modul
 • Výstupný študiový konektor HD-SDI
 • Kompletné nastavenie časového kódu a uživatelských bitov (TC/ UB Preset, TC Run, TC Make, UB Time Rec) včítane synchronizácie časového kódu s dalšími kamerami cez TC link
 • Rozšírené kamerové funkcie: rýchlosť prechodu zisku z jednej hodnoty na druhú (Smooth Gain), zisk na maximum (Hyper Gain), rýchlosť prechodu farevnej teploty z jedné hodnoty na druhú (Smooth WB), nastavenie farevnej teploty po krokoch 100°K(WB Temp Set), vyrovnanie hodnoty farevnej teploty pre exteriéry (WB Outdoor Level), zaostrenie zo vzdialenosti ≤80cm (Focus Macro), zvýšenie rýchlosti priblíženia (Speed Zoom), zvukový signál u farevných pruhov (Color Bar Tone)
 • Rozšírené uživatelské nastavenie parametrov obrazu (Picture Profile): úroveň čiernej (Black Level), gama korekcie podľa špecifikacie ITU-709, G5.0, PD a x.v.Color (Gamma), gama korekcia v tmavých oblastiach (Black Gamma), nastavenie bodu zalomenia a sklonu krivky videosignálu k omedzenej preexpozícii (Knee), farebná hĺbka pre jednotlivé farebné zložky (Color Depth), ručné nastavenie kontúr (Detail)
 • Černobielý režim hladáčika (VF Color), vyznačenie bezpečnej oblasti (Safety Zone) a pomeru strán obrazu (Aspect)
 • Zobrazenie hodnoty priblíženia (Zoom Display), zaostrenie (Focus Display) i uzávierky (Shutter Display) priamo na LCD dipleji
 • Predný alebo zadný indikátor (Rec Lamp) spusteného záznamu možno vypnúť
 • Počítadlo prevádzkových hodin (Operation Time), aktuálny dátum v zázname (Date Rec) ....