TV - Video - HiFi
HH ELEKTROLUX
Palackého 7
911 01 Trenčín

tel.: 032 7435403
hladkyjan@hhelektro.sk

Sony FDR-AX100EB

Dostupnosť do 30dní
Recyklačný poplatok bez DPH 0,09EUR
Výrobca: Sony
Kód: 596
Prepravná váha: 0.95kg
Vaša cena:
€1.999,00
€1.790,00
Zľava: 10% z ceny


 Ks

Opýtať sa na tovar


4K & FullHD videokamera vyššej triedy s veľkým snímačom  a širokými možnosťami nastavenia. Rozlíšenie 4K 3840x2160 (24p/25p) / FullHD 1920x1080 (50p/25p/24p), snímač Exmor R CMOS 1.0” (13.2x8.8mm) s rozlíšením 20.9Mpix (14.2Mpix pre video), pokročilý obrazový procesor BIONZ X, Optical SteadyShot s režimom Active, objektív ZEISS Vario Sonnar T* (F2.8 – 4.5), 12x optický zoom / 24 x digitálny / až 160x digitálny zoom, f=29 až 348 mm (prepočet na 35mm, video režim 16:9),  možnosť použitia optických filtrov na objektíve (závit 62 mm), vstavané ND filtre (1/4, 1/16, 1/64), ovládanie zoomu / ostrenie prstencom na objektíve, OLED hľadáčik (1.44 Mpix), výklopný a otočný Xtra Fine LCD dotykový display 8.8 cm (3.5” / 921 kpix); NFC + Wi-Fi pre ovládanie (vzdialený hľadáčik) a prenos videa  medzi kamerou a smartphonom / tabletom (aplikácia PlayMemories Mobile pre Android, iOS), funkcia potlačenia hlasu kameramana My Voice Cancelling, indikátor úrovne zvukového záznamu, obrazový profil Cinematone, možnosť nastavenia vyváženia bielej, clony, expozície, zisku,  …, funkcia GolfShot, SmoothSlow Record (200 fps / 3 sec), Dual Video recording (súčasný záznam AVCHD & MP4) pre jednoduché zdieľanie videa, možnosť infračerveného záznamu NightShot, 4K záznam v štandarde XAVC-S (60 Mbps), FullHD záznam v štandardoch  XAVC-S (50 Mbps)/ AVCHD (5 až 28 Mbps) / MP4 (3 Mbps), fotografie v rozlíšení až 20.0 Mpix, zvuk 2.0 alebo 5.1 kanálu (Dolby Digital) alebo PCM linear (48kHz/16bit), vstavaný mikrofón, vstup pre externý mikrofón (jack 3.5mm), výstup na slúchadlá (jack 3.5mm), záznam na pamäťovú kartu SD/SDHC/SDXC/MemoryStick PRO Duo, micro HDMI výstup, kompozitný video výstup, micro USB rozhranie, USB rozhranie (kábel USB-A v pútku) pre prenos dát a nabíjanie, pätica pre príslušenstvo Multi Interface shoe. Hmotnosť cca 790 g (915 g s dodávaným akumulátorom). Súčasťou dodávky: AC adaptér AC-L200, slnečná clona na objektív, krytka objektívu,  InfoLithium akumulátor NP-FV70, micro HDMI kábel, USB-A predlžovací kábel, infračervený diaľkový ovládač RMT-835..

Popis kamery:

Rozlíšenie 4K vás prenesie do novej éry nadšenia

Model FDR-AX100 podporuje rozlíšenie 4K (3 840 x 2 160) – formát s mimoriadne vysokým rozlíšením, ktoré je približne štyrikrát vyššie ako vysoké rozlíšenie Full HD. Umožňuje snímať neuveriteľné detaily a vdýchnuť obrazu život.

29 mm širokouhlý objektív ZEISS Vario-Sonnar® T*

Objektív ZEISS je zdokonalený špeciálne na snímanie v rozlíšení 4K. Je ideálny na snímanie rozsiahlych scenérií a poskytuje 12x optickú transfokácia a až 24x transfokáciu Clear Image Zoom na zachytenie širokej škály výrazov obrazu. Rozlíšenie je ostré aj v rohoch kompozície vďaka objektívu so 17 prvkami z 11 skupín vrátane prvkov AA (pokročilý asférický objektív) a prvkov objektívu zo skla s nízkym rozptýlením (ED).

Snímač Exmor R® CMOS ponúka rôznorodú podporu vysokého rozlíšenia Full HD

Model FDR-AX100 má veľký snímač Exmor R® CMOS s plochou na dopad svetla približne 4,9-krát väčšou ako pri snímači typu 1/2,88. Tento novo použitý snímač zvyšuje čistotu obrazu, znižuje šum - dokonca aj pri snímaní pri slabom osvetlení - a ponúka tvorivé možnosti s využitím rozostrenia pozadia. Svetový líder vo výrobe obrazových snímačov pre digitálne fotoaparáty a videorekordéry. *Na základe prieskumu spoločnosti Sony – od apríla 2012 do marca 2013 (podiel na trhu 50 %)

Pokročilý procesor BIONZ X umožňujúci rýchlejšie spracovanie a bezkonkurenčnú kvalitu obrazu

Pokročilý procesor BIONZ X na spracovanie obrazu s vyspelejšou technológiou ako v predchádzajúcej generácii procesorov BIONZ umožňuje vernejšiu reprodukciu, prirodzene živšiu a realistickejšiu kvalitu obrazu a vyššie rozlíšenie. Tento model kamkordéra Handycam® je vybavený viacerými novými funkciami, ktoré využívajú výhodu rýchlejšieho spracovania. Zahŕňajú funkcie By Pixel Super Resolution, Motion Shot Video, Optical SteadyShot a Dual Video Recording.

Podpora dlhšieho nahrávacieho času pre videá v rozlíšení 4K vo formáte XAVC S

Formát XAVC S je určený na nahrávanie videí s rozlíšením 4K/HD a vyvinutý na spotrebiteľské použitie úpravou profesionálneho formátu XAVC 4K/HD. Podporuje vysoké rozlíšenie 50 Mb/s, takže spotrebitelia môžu nahrávať videá vo vysokom rozlíšení aj pri rýchlom pohybe.

Podpora vysokej bitovej rýchlosti pri vysokom rozlíšení

Formát XAVC S je určený na nahrávanie videí s rozlíšením 4K/HD a vyvinutý na spotrebiteľské použitie úpravou profesionálneho formátu XAVC 4K/HD. Podporuje vysoké rozlíšenie 50 Mb/s, takže spotrebitelia môžu nahrávať videá vo vysokom rozlíšení aj pri rýchlom pohybe. Používanie prehrávacích zariadení a softvéru s formátom MP4 nezaručuje prehrávanie údajov vo všetkých režimoch.

Snímanie s vysokou snímkovou frekvenciou až 120p* a vo vysokom rozlíšení

Model FDR-AX100 podporuje snímanie s vysokou snímkovou frekvenciou vo vysokom rozlíšení HD (1 280 x 720 pixelov). Možnosť nahrávať vo formáte 120p umožňuje využitie spomaleného prehrávania pri následnom spracovaní prijednej pätine rýchlosti vo formáte 24p. Táto možnosť má rôzne využitie, napríklad pri kontrole formy rýchlo sa pohybujúcich atlétov. Dostupné len pri nahrávaní videí vo formáte XAVC S.

Jednoduché zobrazenie na televízore pomocou jedného kábla HDMI®

Videá nahraté v rozlíšení 4K pomocou modelu FDR-AX100 môžu byť prehrávané na monitore s rozlíšením 4K alebo vysokým rozlíšením Full HD*, pričom stačí pripojiť zariadenie pomocou dodaného kábla HDMI®. Monitory s rozlíšením 4K podporujú rozlíšenia po úroveň 4K (30p). Vyžaduje sa nastavenie hodnoty 1 920 x 1 080 v ponuke nastavenia výstupu HDMI®.

Prstenec objektívu

Prstenec objektívu umožňuje plynulé a prirodzené nastavenie zaostrenia alebo priblíženia v závislosti od režimu vybratého pomocou praktického tlačidla.

Manuálne ovládanie

Manuálny ovládací prvok na bočnej strane tela umožňuje rýchle a ľahké nastavenie clony, zisku (ISO) a rýchlosti uzávierky.

Zabudované filtre ND

Výberom voliteľného nastavenia – čisté, filter neutrálnej hustoty (ND) 1/4, 1/16 alebo 1/64 – upravíte množstvo svetla dopadajúceho na objektív. Získate tak možnosť presného ovládania rýchlosti uzávierky a clony a širšie tvorivé možnosti pri snímaní videa. Veľký obrazový snímač kamkordéra súčasne umožňuje vytvorenie nádherne plynulého efektu rozostrenia pozadia (bokeh) bez zvyšovania rýchlosti uzávierky, dokonca aj pri snímaní vonku pri silnom slnečnom svetle.

Prehrávanie v rozlíšení Full HD na televízore s vysokým rozlíšením Full HD

Môžete využiť aj prehrávanie vo vysokom rozlíšení Full HD s rozšíreným vzorkovaním na televízore s vysokým rozlíšením, pri ktorom sa automaticky skonvertuje rozlíšenie 4K na vysoko kvalitné vysoké rozlíšenie 2K (Full HD), pričom sa využijú dodatočné údaje z rozlíšenia 4K.

Technológia TRILUMINOS™ Color. Strhujúce opätovné prežitie najmilších spomienok.

Podpora technológie TRILUMINOS Color od spoločnosti Sony, ktorá umožňuje zobraziť fotografie a videá v sýtych prirodzených farbách na každom televízore s displejom TRILUMINOS. Širší rozsah farieb vám umožní vrátiť sa späť do nezabudnuteľných momentov s farbami od hlbokých tieňov modrej oblohy až po prirodzené odtiene ružovej pleti.

Orezávané prehrávanie videí v rozlíšení 4K v televízoroch

Dotykom na displej môžu používatelia orezať obraz a zobraziť iba oblasť okolo vyznačenej plochy ako video vo vysokom rozlíšení Full HD.

Súčasné nahrávanie videí v najvyššej kvalite aj vo formáte MP4 určenom na zdieľanie

Nahrávajte dve videá súčasne - jedno v najvyššej kvalite vo formáte XAVC S alebo AVCHD a druhé vo formáte MP4. Formát XAVC S je dostupný v modeloch FDR-AX100 a HDR-CX900. Model FDR-AX100 umožňuje nahrávať videá v rozlíšení 4K vo formáte XAVC S.

Jednoduché bezdrôtové pripojenie k smartfónu a ďalším zariadeniam

Využite bezdrôtové pripojenie k telefónu, tabletu alebo televízoru. Zabudované technológie Wi-Fi® a NFC umožňujú bezdrôtovo prenášať videoklipy a fotografie z kamkordéra Handycam® do smartfónu alebo tabletu jedným dotykom. Stačí prevziať zadarmo aplikáciu PlayMemories Mobile pre vaše zariadenie iOS alebo Android a môžete začať. Dotykom kamkordéra Handycam® a mobilného zariadenia s podporou technológie NFC spustíte aj funkciu Smart Remote Control. Nahrávanie spustíte a zastavíte pomocou mobilného telefónu – čo je ideálne pri snímaní v noci, keď chcete zabrániť rozmazaniu, ktoré vzniká pri stlačení tlačidla, pri skupinových záberoch alebo autoportrétoch, kedy nechcete bežať po začatí záznamu od kamkordéra späť na scénu. Rozhranie Wi-Fi® umožňuje bezdrôtové prehrávanie obsahu uloženého v kamkordéri Handycam® na televízore so sieťovým pripojením (vyžaduje sa kompatibilný televízor s konvertorom DLNA a prístupový bod: nekompatibilné s formátom XAVC S).

Funkcia Picture Effect

Model FDR-AX100 zjednodušuje tvorivé možnosti vďaka funkcii obrazových efektov so 7 efektmi — detský fotoaparát, mäkké odtiene s vysokým jasom, plagátový efekt, posterizácia, retro efekt, čiastočné zachovanie farby a monochromatický efekt s vysokým kontrastom — ktoré umožňujú zmeniť každodenné snímky na pôsobivé umelecké dielo. Výsledný obraz po použití efektov sa zobrazení v reálnom čase na displeji LCD. Niektoré funkcie, napríklad detekcia tvárí, nie sú dostupné pri používaní funkcie obrazových efektov.

5.1-kanálový zvuk Dolby®

5.1-kanálové nahrávanie priestorového zvuku umožňuje vytvoriť sprievodný zvuk profesionálnej kvality, ktorý plne zvýrazní potenciál videa. Divákov tak úplne vtiahnete do akcie. Poznámky: 5.1-kanálový zvuk Dolby® Digital a stereofónny 2-kanálový záznam sú podporované vo formáte AVCHD. Nahrávanie vo formáte PCM je podporované vo formáte XAVC S.

Príslušenstvo

Voliteľné príslušenstvo rozširuje radosť zo snímania a tvorivé možnosti.

Funkcia potlačenia hlasu snímajúceho

Táto nová praktická funkcia výrazne obmedzuje intenzitu vášho hlasu pri snímaní, pričom zachováva intenzitu hlasu snímanej osoby a iné zvuky okolo vás. Využíva pritom detekciu zdroja zvuku a potláča zvuk prichádzajúci spoza kamkordéra. Dokonca aj keď sa necháte strhnúť nadšením pri snímaní športových podujatí vašich detí, vaše hlasné povzbudzovanie sa stíši na úroveň šepotu.

Priame kopírovanie na rýchly prenos súborov

Jednoducho preneste údaje z kamery na externý pevný disk cez port USB 2.0. Táto funkcia umožňuje aj pohodlné prehrávanie súborov uložených na pevnom disku na obrazovke LCD na kamere.

4K video s malým telom videokamery, ktorá umožňuje jednoduché ovládanie jednou rukou,
osvetlenie 1.0 typu Exmor R CMOS senzor poskytuje úžasnú kvalitu 4K obrazu, a to aj za zhoršených  svetelných podmienok.
  

    

FDR-AX100 4K Videokamera, je ideálna pre ľudí, ktorí chcú zachytiť a využívať ich špeciálne spomienky cez ich 4K televízor BRAVIA v najvyššom možnom rozlíšení. 75% menšia a o 66% ľahšia ako FDR-AX1E pre pohodlné zábery jednou rukou , jej malé telo je dostatočne priestranné a vybavené s najlepšou technológiou Sony.


Handycam AX100 používa Zeiss® Vario-Sonnar T objektív s 12x optickým zoomom, ktorý je už vyladený pre 4K rozlíšenie.
Práca v harmónii s veľkým snímačom 1,0 typu, BIONZ procesor X a Zeiss s 7-záberom otvoru objektívu zaisťuje dokonalé filmy a statické zábery s možnosťou vytvárať pôsobivé "bokeh" účinky - rovnako ako u profesionálny filmárov. Pre ešte lepšie výsledky, optický stabilizátor obrazu SteadyShot udržiava záberom hladký a stabilný obraz pri fotografovaní z ruky.

Dual Video Recording umožňuje súčasne nahrávať vysoko kvalitné videoklipy  pripravené na akciu MP4 súborov. Zachyťte filmy v XAVC S (rýchlosťou až 4K / 60Mbps alebo HD / 50Mbps) alebo vo formáte AVCHD prezerať, upravovať a užiť si to s najvyšším rozlíšením. V rovnakej dobe, kompaktnejšia s nižším rozlíšením kópia vášho záznamu je zaznamenaná vo formáte MP4. Po streľbe, stačí sa dotknúť vášho NFC smartphonu alebo tabletu a  bezdrôtovo prenášať web-friendly MP4 klipy z AX100 rýchle on-line zdieľaním.

Vaše kreatívne možnosti sa ďalej rozšíria  záznamom vo vysokom Frame Rate, ktorý zachytáva akciu v kvalite HD (1280x720) v super-rýchlosti  120 progresívnych snímok za sekundu. Vychutnajte si záznam editovať na počítači ....

Technické údaje:

 

Veľkosť a hmotnosť

Rozmery (Š x V x H)

Pribl. 81 mm x 83,5 mm x 196,5 mm (Približne 90 mm x 83,5 mm x 223,5 mm (vrátane tienidla objektívu))

Hmotnosť

Pribl. 790 g (len hlavná jednotka)

Snímač

Typ snímača

Snímač Exmor R® CMOS typu 1,0 so zadným osvetlením

Efektívny počet pixelov (video)

Približne 14,2 Mpx (16:9)

Efektívny počet pixelov (foto)

Pribl. 14,2 MPx (16:9), Pribl. 10,6 MPx (4:3)

Objektív

Typ objektívu

Carl Zeiss® Vario-Sonnar® T*

Priemer filtra

62 mm

Clonové číslo (maximálna clona)

F2,8 - F4,5

Typ clony

-

Ohnisková vzdialenosť

f = 9,3 - 111,6 mm

Ohnisková vzdialenosť (35 mm)(video)

f = 29,0 – 348,0 mm, 1 3/16 – 13 3/4 palca

Ohnisková vzdialenosť (35 mm)(foto)

f = 29,0 – 348,0 mm (16:9), f = 35,5 – 426,0 mm (4:3)

Minimálna vzdialenosť zaostrenia

Pribl. 1 cm (širokouhlý), pribl. 100 cm (telefotografický)

Transfokácia

Optická transfokácia

12x

Digitálna transfokácia

160x

Rozšírená transfokácia

4K: 18x, HD: 24x

Stabilizácia obrazu

SteadyShot

Optická stabilizácia Optical SteadyShot™

Expozícia

Režimy expozície

Automatické, Flexibilné bodové (dotykový panel), Ručné (ovládač/ponuka)

Kompenzácia expozície

Posun AE (ovládač/dotykový panel)

Kompenzácia protisvetla

ÁNO (automaticky)

Minimálne osvetlenie

4K: Štandard: 6 luxov (rýchlosť uzávierky 1/60), HD: Štandard: 3 luxy (rýchlosť uzávierky 1/60)

Citlivosť ISO

-

Vyváženie bielej

Režimy vyváženia bielej

Automatické/Jedným stlačením/Exteriér/Interiér/Teplota vyváženia bielej

Hľadáčik

Hľadáčik - typ

1,0 cm (typ 0,39) OLED, farebný, ekvivalent 1 440 000 bodov

LCD

Typ displeja

Displej Xtra Fine LCD™

Nastavenie uhla

Uhol otvárania: max. 90°, uhol otáčania: max. 270°

Ovládanie jasu

ÁNO (ponuka)

Dotykový panel

ÁNO

Uzávierka

Rýchlosť uzávierky

1/8 – 1/10 000

Zaostrenie

Typ zaostrovania

Automatické zaostrenie na základe kontrastu

Režim zaostrovania

Automaticky/Ručne (dotykový panel/ovládač)

Oblasť zaostrenia

Zaostrenie v celom rozsahu/Bodové zaostrenie

Snímanie

Procesor na spracovanie obrazu

Procesor na spracovanie obrazu BIONZ X

Samospúšť

Pribl. 10 s (fotografie/režim Golf Shot)

Výber scény

Automaticky, Nočná scéna, Východ a západ slnka, Ohňostroj, Krajina, Portrét, Bodové svetlo, Pláž, Sneh

Obrazový efekt

ÁNO

Videosvetlo

NIE

Iné funkcie snímania

Potlačenie môjho hlasu, Limit AGC, Zobrazenie úrovne zvuku, Efekt Cinematone, Detekcia tvárí, Režim Golf Shot, Plynulé pomalé nahrávanie (iba AVCHD)

Vodotesnosť

NIE

Odolnosť voči prachu

NIE

Odolnosť voči otrasom

NIE

Odolnosť voči mrazu

NIE

Blesk

Systém merania blesku

-

Režim blesku

-

Kompenzácia blesku

-

Pokrytie blesku

-

Úložné médiá

Kompatibilné nahrávacie médiá

Pamäťové karty Memory Stick PRO Duo™, Memory Stick PRO-HG Duo™, Memory Stick XC-HG Duo™, SD, SDHC, SDXC

Vnútorná pamäť

NIE

Zaznamenávanie

Formát záznamu (video)

Na záznam vo formáte XAVC S je potrebná karta SDXC triedy 10/64 GB, MPEG4-AVC/H264

Formát záznamu (fotografie)

Kompatibilné s DCF ver. 2.0;kompatibilné s Exif ver.2.3; kompatibilné s MPF Baseline

Rozlíšenie videa

Formát XAVC S 4K: 3 840 x 2 160/25P, 24P, „Formát XAVC S HD: 1 920 x 1 080/50P, 25P, 24P“, AVCHD: 1 920 x 1 080/50p (PS), 24p (FX, FH), 50i (FX, FH), 1 440 x 1 080/50i (HQ, LP), MP4: 1 280 x 720 25p

Rýchlosť videozáznamov (ABR/VBR)

XAVC S 4K pribl. 60 Mb/s, „Formát XAVC S HD, pribl. 50 Mb/s“, HD PS: pribl. 28 Mb/s/FX: pribl. 24 Mb/s/FH: pribl. 17 Mb/s/HQ: pribl. 9 Mb/s/LP: pribl. 5 Mb/s, MP4: Približne 3 Mb/s

Veľkosť obrázka (režim fotografie)

L: 20,0 megapixela 16:9 (5 968 x 3 352), 15,0 megapixela 4:3 (4 464 x 3 352), M: 14,2 megapixela 16:9 (5 024 x 2 824), 10,6 megapixela 4:3 (3 760 x 2 824), S: 2,1 megapixela 16:9 (1 920 x 1 080), 0,3 megapixela 4:3 (640 x 480)

Veľkosť stat. obrázka (režim videa)

L: 20,0 megapixela 16:9 (5 968 x 3 352), M: 14,2 megapixela 16:9 (5 024 x 2 824), S: 2,1 megapixela 16:9 (1 920 x 1 080)

Veľkosť obrázka (fotografovanie)

-

Veľkosť fotografie (dvojitý záznam)

20,0 megapixela 16:9 (5 968 x 3 352) [iba formát XAVC S 4K], 14,2 megapixela 16:9 (5 024 x 2 824), 2,1 megapixela 16:9 (1 920 x 1 080)

GPS

NIE

Progresívny režim

XAVC S 4K: 25p, 24p, progresívne nahrávanie, XAVC S HD : 50p, 25p, 24p progresívne nahrávanie, AVCHD: 50p/24p progresívne nahrávanie, MP4: 25p, progresívne nahrávanie

Optimalizácia dynamického rozsahu

ÁNO

Zvuk

Formát záznamu zvuku

MPEG-4 Linear PCM 2-kan. (48 kHz/16 bitov) [iba XAVC S 4K], Dolby® Digital 5.1-kan., Dolby® Digital 5.1 Creator [iba AVCHD], Dolby® Digital 2-kan. Stereo, Dolby® Digital Stereo Creator [iba AVCHD], MPEG-4 AAC-LC 2 k.

Mikrofón

Zabudovaný transfokačný mikrofón

Reproduktor

Monofónny reproduktor

Redukcia hluku vetra

ÁNO (zap./vyp.)

Rozhranie

Vstupné a výstupné konektory

Konektor pre mikrofón, Konektor pre slúchadlá, Kompozitný výstup (KÁBEL AV sa predáva samostatne), Výstup HDMI®, micro-B/vysokorýchlostné USB 2.0 (veľkokapacitné zariadenie)

Wi-Fi®

Odoslanie do smartfónu; Ovládanie pomocou smartfónu

NFC

Diaľkové ovládanie jedným dotykom; Zdieľanie jedným dotykom

Kryt objektívu

Kryt objektívu

Prehrávanie

Režimy prehrávania

Prezentácia (fotografie), Prehrávanie najdôležitejších scén (len videozáznam AVCHD), Najdôležitejšie scény (Uložiť/Prehrať/Vymazať), Najdôležitejšie scény s hudbou na pozadí (predinštalované 4 hudobné súbory, prenos hudby)

Napájanie

Dodávaná batéria

Súprava nabíjateľných batérií (NP-FV70)

Nabíjanie pomocou rozhrania USB

ÁNO

Spotreba energie (hľadáčik)

4K: 5,3 W

Spotreba energie (displej LCD)

4K: 5,6 W