TV - Video - HiFi
HH ELEKTROLUX
911 01 Trenčín

tel.: 0944 314 090
hladkyjan@hhelektro.sk

SONY DSC-HX99

Dostupnosť nie je skladom
Výrobca: Sony
Kód: 778
Prepravná váha: 0.3kg
Vaša cena:
€529,00


 Ks

Opýtať sa na tovar


Sony Cyber Shot DSC-HX99 je kompaktný fotoaparát vybavený Exmor R snímačom 1 / 2.3 "s rozlíšením 18Mpx, rýchlym BIONZ X procesorom, ktorý poskytuje rýchlejší autofocus 0,09 sekundy, vyššiu kvalitu obrazu a lepšiu citlivosť. Ďalej je vybavený objektívom s optickým zoomom 24-720 mm. Dokáže snímať 10 snímok za sekundu, natáčať pomalé video vo 4K a FullHD 1080 / 120P.  technlógie Eye-AF (zaostrenie na oko), ostrenie na dotyk, uzávierka na dotyk a funkciu ostrenie nazvanú Touch Pad. programovateľné My Menu..

Skvelý zoom a výkon na rozdávanie

Napriek svojej kompaktnej veľkosti ponúka model HX99 kvalitné snímky a vynikajúci výkon vďaka pokročilým funkciám, ako je zoom 24-720 mm, záznam videa v rozlíšení 4K, rýchle a presné automatické zaostrovanie, kontrastný elektronický hľadáčik OLED, praktický ovládací krúžok či výklopný dotykový displej LCD pre jednoduchú obsluhu.

 

Všetko potrebné priamo  na dlani

Model HX99 si ako najmenší fotoaparát na svete so zoomom 24-720 mm1 môžete vziať kamkoľvek, kde sa niečo deje. Vďaka objektívu ZEISS Vario-Sonar T * 24-720 mm a pokročilým funkciám, ako je rýchle inteligentné automatické zaostrovanie či citlivé automatické zaostrenie na oči, tento fotoaparát disponuje obdivuhodným výkonom pri akomkoľvek nastavení.

Snímač Exmor R a procesor BIONZ X poskytujú vynikajúcu kvalitu

Snímač obrazu modelu HX99 - snímač CMOS so spätným osvetlením a rozlíšením 18,2 megapixela (efektívnych) - spolupracuje so systémom BIONZ X pre spracovanie obrazu a zaisťuje vynikajúcu kvalitu snímok aj v prípade jemných štruktúr a detailov. S rozsahom ISO 80-6400 (rozšírený rozsah) môžete spraviť krásne fotografie aj slabo osvetlených scén, pričom vylepšená reprodukcia farieb vytvára prirodzene vyzerajúce tóny pleti.


Filmy v rozlíšení 4K zachytené v režime čítania plného počtu pixlov
 

Model HX99 je prvý z radu HX, ktorý dokáže robiť záznam videa v rozlíšení 4K (QFHD, 3840 x 2160 pixelov). Vysoko kvalitné video v rozlíšení 4K vzniká s použitím funkcie čítania plného počtu pixelov a bez technológie pixel binning - zbiera približne 1,6- násobok viac informácií, než je potrebné. Toto zvýšenie vzorkovania ovplyvňuje obraz, takže ponúka vynikajúce rozlíšenie s redukciou efektu moiré a zubatých okrajov.

Rýchle inteligentné automatické zaostrovanie pre zachytenie rozhodujúcich okamihov

Fotoaparát využíva rýchle inteligentné automatické zaostrovanie s vysokou rýchlosťou a mimoriadne presnú detekciou kontrastu. Zaostruje bez zbytočných pohybov objektívu, predvída rozsah AF a zrýchľuje ovládanie objektívu, čo zvyšuje citlivosť a vy potom dokážete zachytiť aj prchavé okamihy.
 

Automatické zaostrenie na oči pre dokonalé portréty

Môžete aktivovať dômyselnú funkciu automatického zaostrenia na oči, ktorá automaticky detekuje a zaostrí na oči hlavných fotografovaných objektov. Funkcia rýchlo a presne detekuje oči aj za ťažkých podmienok, napr. keď sa objekt pozerá dole, keď je tvár osvetlená zozadu alebo nie je dostatočne osvetlený.


Súvislé snímanie rýchlosťou až 10 snímok za sekundu

Môžete použiť funkciu rýchleho súvislého snímanie rýchlosťou až 10 snímok za sekundu. Aj keď sa počas súvislého snímania zmení jas obrazu, fotoaparát ho automaticky upraví, a zaistí tak optimálnu expozíciu. Séria súvislých snímok ďalej môžete zobraziť, odstrániť alebo ochrániť v skupinách.

 


Stabilizácia obrazu pomocou stabilizátora Optical SteadyShot

Užitočné pri snímaní z ruky a pri nastavení zoomu na teleobjektív - funkcia optického stabilizátora obrazu SteadyShot je navrhnutá, aby pomocou vysoko výkonného gyrosenzoru a špeciálneho algoritmu obraz stabilizovala a účinne znižovala chvenie fotoaparátu. Keďže sa jedná o optickú funkciu, stabilizácia obrazu prebieha bez zníženia rozlíšenia. [1] Bez stabilizátora SteadyShot [2] So stabilizáciou SteadyShotOvládací krúžok pre pokročilé možnosti fotografovania

Praktický krúžok ručného ovládania na objektíve umožňuje tvorivý prístup a profesionálne ručné ovládanie, napríklad nastavenie expozičného času, clony a ďalších parametrov, ktoré ponúka kreatívnejšie ovládanie - vďaka kompaktnej veľkosti fotoaparátu preto nemusíte ustupovať od svojej vízie.

Prehľadný a jednoduchý hľadáčik OLED Tru-Finder

 

Hľadáčik OLED Tru-Finder s vysokým kontrastom ponúka oveľa lepší obraz ako bežné elektronické hľadáčiky. Zobrazuje náhľad v reálnom čase a údaje o snímke, takže snímate presne to, čo vidíte na obrazovke. Hľadáčik možno ľahko zasunúť pre ľahkú prenosnosť, bezpečnosť a praktickosť.


Dotykové ostrenie a uzavierka

S funkciou dotykového ostrenia sa stačí jednoducho dotknúť obrazovky LCD v bode obrazu, kde chcete zaostriť a intuitívne tak zaostrovať aj na objekty na okraji záberu - bez zmeny kompozície a to u statických snímok aj videa. Spúšť je možné ovládať prostredníctvom dotyku na displeji LCD.
 

 180stupňový výklopný displej LCD pre flexibilné kompozíciu

 3-palcový displej s vysokým rozlíšením a možnosťou náklonu ponúka ideálne podmienky pre fotografovanie selfie alebo robenie snímok z ťažkých uhlov. Môžete ho využiť pri robení snímok z rôznych pozícií a dopriať si tak viac tvorivých možností.

 Automatické ostrenie dotykovým panelom

 Pri použití hľadáčika pomocou automatického ostrenia dotykovým panelom plynule a ľahko presuniete zaostrenie a to jednoduchým posunutím prsta po LCD displeji.

 

Asistent zoomu

Ak počas kompozície so zoomom stratíte pohybujúci sa objekt zo záberu, vďaka funkcii asistent zoomu ho opäť ľahko nájdete. Nastavte si ho na funkčné tlačidlo pre vlastné funkcie (C). Potom ho jednoducho stlačte a pridržte, aby asistent zoomu automaticky oddialil záber, našiel objekt a nastavil ho do záberu. Potom tlačidlo uvoľnite. Fotoaparát znova rýchlo automaticky záber priblíži na pôvodnú úroveň, aby ste mohli pokračovať v snímaní objektu.

Záznam dát proxy pre jednoduchšie zdieľanie videozáznamov v rozlíšení 4K

Pri zázname videa v plnom rozlíšení 4K môže fotoaparát zachytiť aj súbor proxy s nízkym dátovým tokom, ktorý má menšiu veľkosť a ľahšie sa s ním pracuje. Vďaka tomu možno snímky ľahko nahrávať a zdieľať krátko po ich obstaraní, čo umožňuje jednoduchšiu spoluprácu online.

Záznam vo formáte RAW

Aby mali používatelia oveľa väčšiu kontrolu nad výsledným vzhľadom fotografií, ponúka model HX99 možnosť záznamu obrazu vo formáte RAW. Pri použití tohto formátu sú zachované všetky dáta zo snímača, takže expozíciu, jas, vyváženie bielej a ďalšie vlastnosti fotografie možno pomocou softvéru na úpravu snímok ľahko prispôsobiť.

Videozáznam rýchlo sa pohybujúcich objektov v rozlíšení HD s vysokou frekvenciou snímok

Pri robení videí môžete pomocou videozáznamu v rozlíšení HD s vysokou obnovovacou frekvenciou až 120P (NTSC) alebo 100 p (PAL) zachytiť rýchlo sa pohybujúce objekty, aby ste pri úpravách mohli vytvoriť pôsobivé spomalené zábery. Vysoká prenosová rýchlosť až 100 Mb / s zaisťuje detailné snímky.

Vnútorný vysúvací blesk

Vstavaný vysúvací blesk fotoaparátu umožňuje rôzne režimy fotografovania. Synchronizácia na 1. lamele je vhodná pre fotografovanie atmosférických nočných portrétov, synchronizácia na 2. lamele vám dáva možnosť kreatívne zachytiť pohyb a nastavenie automatického blesku automaticky určí, či je blesk potrebný.

 Spustenie jedným dotykom, zdieľanie jedným dotykom

Vďaka spustenie jedným dotykom funguje smartphone alebo tablet ako monitor či diaľkový ovládač. Zdieľanie jedným dotykom prenáša snímky alebo videa do zariadenia. Stačí cez Wi-Fi nainštalovať aplikáciu PlayMemories Mobile do zariadenia so systémom Android a technológiou NFC. Potom priblížením prepojte toto zariadenie s fotoaparátom. Kompatibilita s kódom QR umožňuje pripojenie sa so smartphónmi, ktoré nepodporujú funkciu NFC.

 

 Ponuka My Menu po vašom

Vďaka ponuke My Menu (Moje menu) môžete nastaviť položky menu pre okamžité použitie funkcií a ponuky sa prispôsobiť. Podoba ponuky sa zmenila a teraz môžete priradením funkcií až 30 položkám nastaviť rozhranie fotoaparátu podľa vlastných fotografických preferencií.

Softvérová sada Imaging Edge od spoločnosti Sony

Softvérová sada Imaging Edge zvýši kvalitu obrazu, vylepší efektivitu pracovných postupov a pomôže vám upraviť obrázky vo formáte RAW. Aplikácia "Remote" vám umožní ovládať fotografovanie na diaľku, zatiaľ čo sledujete scénu pomocou živého náhľadu na obrazovke počítača; Funkcia "Edit" slúži k vyvolávaniu dát vo formáte RAW do vysoko kvalitných fotografií; a s funkciou "Viewer" si môžete prezerať, hodnotiť a vyberať fotografie zo zoznamu snímok.

Geograficky snímky označte cez pripojenie Bluetooth

Pomocou odkazu s informáciami o polohe prostredníctvom pripojenia Bluetooth možno snímky ľahko geograficky označiť, čo sa môže hodiť pri cestovaní. Jednoducho fotoaparát spárujte s kompatibilným smartphónom pomocou aplikácie PlayMemories Mobile a informácie o polohe sa budú zaznamenávať zároveň s fotografiami. Pomocou aplikácie PlayMemories Home môžete tiež v počítači usporiadať importované snímky na mape.

 

Nový režim úspory energie displeje LCD

Pri zapnutom napájaní tela fotoaparátu je možné displej LCD automaticky vypnúť (buď 2, 5 alebo 10 sekúnd po poslednej aktivite), aby sa šetrilo energiou.

Technické údaje:

Typ fotoaparátu: Kompakt
Podľa použitia: Ultrazoom, Výkonný, Pokročilý

Obrazový snímač
Formát snímača: 1 / 2,3
Rozlíšenie: 18,2 Mpx
Typ snímača: CMOS ,, Exmor R "
Rozlíšenie fotografií: 4896x3672
Pomer strán snímke: 4: 3
Pomer strán snímača: 4: 3
Stabilizátor snímača: Áno
Veľkosť snímača (mm): 7,82

Obrazový procesor
Typ obrazového procesora: BIONZ X

Objektív
Optický zoom: 28 x
Digitálny zoom: 120
Ohnisková vzdialenosť (eqv. 35mm): 24-720
Minimálna ohnisková vzdialenosť: 4,25 mm
Maximálna ohnisková vzdialenosť: 118 mm
Svetelnosť objektívu - najkratšia ohnisko (F): 3,5
Svetelnosť objektívu - najdlhšia ohnisko (F): 6,4
Maximálna clona (F): 8
Typ stabilizátora: Optický
Stabilizátor optický: Áno
Balenie obsahuje: Dobíjacie batérie NP-BX1, Napájací adaptér, Kábel, Micro USB, Pútko na zápästie, Návod
Ultrasonické zaostrovanie: Nie
3D objektív: Nie

Zaostrovanie
Minimálna zaostrovacia vzdialenosť: 5 cm
Makro od: 5 cm
Pomocné svetlo AF: Ano
Možnosť použiť konverzný objektív: Nie
Manuálne ostrenie: Nie
Možnosť filtrov: Nie

Nastavenie expozície
Spôsob merania expozície: Bodové
Korekcia expozície: ± 3 EV po 1/3 EV
Blokovanie AE: Áno
ISO - minimálna citlivosť: 80
ISO - maximálna citlivosť: 6400

Uzávierka
Najdlhší expozičný čas: 30
Najkratší expozičný čas: 1/1200
Bulb: Nie

Fotografovanie
Expozičné režimy: A (Av), Auto, P, S (Tv)
Histogram: Nie
Rýchlosť sériového snímania: 10 sn./s
Oneskorenie samospúšte: 10
Scénické režimy: Portrét, Makro, Krajina, Západ slnka, Nočná scéna, Fotografovanie z ruky za šera, Nočný portrét, Domáce zviera, Gurmán, Ohňostroj, Vysoká citlivosť, ochrana pred rozmazaním pohybom
3D režim: Nie
Panorama: Áno
HDR: Nie

Vyváženie bielej

Vyváženie bielej farby: Automatické / prednastavené hodnoty / ručná kalibrácia

Hľadáčik
Typ hľadáčika: Elektronický
Rozlíšenie hľadáčika: 638400
Dioptrická korekcia: -4 až +3
Veľkosť hľadáčika: 0,2 "

LCD
Veľkosť displeja: 3 "
Rozlíšenie displeja: 921600
Živý náhľad (Live View): Áno
Dotykový displej: Áno
Výklopný displej: Áno

Blesk
Vstavaný blesk: Áno
Dosah vstavaného blesku: 3 m
Možnosť pripojenia externého blesku: Nie
Diaľkové riadenie extreního blesku: Nie

Záznam
Typ pamäťového média: SD / SDHC / SDXC
Formáty súborov: AVCHD, XAVC S, JPEG, RAW
Rozlíšenie videa: 4K (3840x2160)
Audiozáznam: Áno
Časozberné snímanie: Nie
Počet audio kanálov: 2.0
Integrovaný GPS: Nie
Video formát: AVCHD, XAVC S
Snímacia frekvencia pri videu: 30 sn./s

Rozhranie a napájanie
Diaľková spúšť: Bezdrôtová
Wi-Fi: Áno
Nabíjačka a akumulátor v cene: Áno
Rozhranie: DisplayPort mini
Typ akumulátora: NP-BX1
Spôsoby napájanie: Akumulátor

Fyzikálne špecifikácie

Materiál tela: Hliník
Rozmery v mm: 102 × 58,1 × 35,5
Hmotnosť: 242 g
Farba: čierna