TV - Video - HiFi
HH ELEKTROLUX
911 01 Trenčín

tel.: 0944 314 090
hladkyjan@hhelektro.sk

Sony Alpha A6400 Kit + SEL 18-135 čierny (ILCE6400B.CEC)

Dostupnosť na objednávku
Výrobca: Sony
Kód: 1052C
Prepravná váha: 1.2kg
Vaša cena:
€1.439,00


 Ks

Opýtať sa na tovar


Sony 18-135mm F3.5-5.6 OSS SEL je nový stabilizovaný univerzálny objektiv vybavený stabilizáciou obrazu OSS určený pre APS-C bezzrkadlovky. Minimálna zaostrovacia vzdialenost je 45cm..

Fotoaparát α6400 s objímkou E-mount a snímačom APS-C

Kompaktný, ľahký a pripravený na všetko

Fotoaparát α6400 kombinuje výnimočný výkon s ľahkým a kompaktným telom. Je pripravený na rýchle akcie, zachytávanie uchvacujúcich scén alebo jednoduché snímanie autoportrétov. Vždy vytvorí pútavé fotografie vo vysokom rozlíšení alebo videozáznamy v rozlíšení 4K HDR.

  • Vynikajúci výkon automatického zaostrovania s rýchlosťou 0,02 s vrátane nového sledovania v reálnom čase

  • Kvalitný obraz vďaka snímaču Exmor™ CMOS a  procesoru BIONZ X™

  • Dotyková obrazovka LCD nakloniteľná o 180° ideálna pre autoportréty a vlogy

Sony Alpha A6400 je vybavený 24Mpx snímačom typu CMOS veľkosti APS-C, inovovaným autofokusom s funkciou Real-time Eye AF a Real-time Tracking s 425 bodmi fázovej detekcie s rýchlosťou zaostrenia 0,02. Výkon zaisťuje procesor BIONZ X, vďaka ktorému zvláda zhotovovať 11sn./s. cez hľadáčik alebo 8sn./s. cez live-view a 4K video pri 30 snímkach. Medzi ďalšie prednosti patrí kvalitný hľadáčik, výklopný displej a Wi-Fi modul pre jednoduché zdieľanie fotografií a ovládanie fotoaparátu.

Nový model α6400 prináša mnohé technológie, ktoré poznáme z uznávanej produktovej rady plnoformátových fotoaparátov, v tele ľahkého a kompaktného fotoaparátu s APS-C snímačom. Nový rýchly fotoaparát sa môže pochváliť najrýchlejším automatickým zaostrovaním na svete, ktoré dosahuje rýchlosť 0,02 sekundy. Predstaví ale tiež nový pokročilý systém, Real-time Eye AF 'a, Real-time Tracking'. Ponúka aj vysokorýchlostné snímanie dosahujúci rýchlosť 11 fps so sledovaním AF / AE, novú generáciu obrazového procesora BIONZ X, ktorý zaručuje vynikajúcu kvalitu obrazu, nahrávanie videí vo formáte 4K, dotykový LCD displej, ktorý je možné vyklopiť v uhle 180 ° a mnoho ďalšieho. Vďaka všetkým vyššie uvedeným funkciám sa tento model stáva špičkovým nástrojom pre všetky typy tvorcov, či už sa jedná o profesionálov alebo vloggerov.

Rýchly výkon, ktorý zachytí rozhodujúci okamih

Pôsobivý systém autofokusu nového modelu α6400 zdedil mnohé technológie od najnovšej rady plnoformátových fotoaparátov Sony, do ktorej patria modely α9, α7R III a α7 III. Nový fotoaparát disponuje 425 bodmi detekciou fáze AF 425 bodmi detekciou kontrastu AF, ktoré sú husto rozmiestnené po celej ploche záberu a pokrývajú približne 84% plochy záberu. Tento extrémne rýchly a vysoko výkonný systém sledovania AF bol skombinovaný s novou generáciou obrazového procesora BIONZ X. Spoločne s ním umožňuje fotoaparátu zaostriť za púhych 0,02 sekundy a extrémne efektívne uzamkne zaostrenie na daný objekt, čím zaistí sledovanie aj tých najrýchlejšie sa pohybujúcich predmetov a ich jednoduché zachytenie.

Model α6400 predstavuje vyspelé automatické ostrenie v reálnom čase 'Real-time Eye AF', najnovšiu verziu uznávanej technológie Eye AF od Sony. Táto úchvatná nová schopnosť využíva umelú inteligenciu pre rozpoznávanie a detekciu objektov a spracováva údaje o polohe očí v reálnom čase. Výsledkom je zvýšenie presnosti, rýchlosti a zlepšenie výkonu sledovania systému Eye AF. Fotoaparát teraz dokáže vo všetkých režimoch autofokusu rozpoznať oči snímaného objektu a aktivuje Eye AF pri čiastočnom stlačení spúšte. Ak je aktivovaný režim AF-C alebo AF-A, je možné zvoliť oko (ľavej či pravej) ako ostriaci bod. Je možné voliť medzi funkciami Auto / Right Eye / Left Eye a Switch Right / Left Eye a tieto funkcie môžu byť priradené ako, custom function '. Táto úžasná nová technológia úplne oslobodzuje fotografa, ktorý sa tak môže úplne sústrediť na kompozíciu a plne dôverovať, že zaostrenie na oko foteného objektu bude dokonalé. Aktualizácia systémového softvéru tiež umožní podporu Eye AF u zvierat. Táto aktualizácia bude dostupná v lete 2019 a bude ideálnym nástrojom pre fotografov divokých zvierat.

 

Pri modeli α6400 tiež debutuje novo vyvinutá funkcie Real-time Tracking od Sony. Tento režim využíva najnovšie algoritmy vrátane rozpoznávania objektov, ktoré je založené na umelej inteligencii. Spracováva priestorové informácie o farbe aj vzdialenosti objektu (hĺbka), vzoru (jasu) a zaisťuje, že všetky objekty môžu byť zachytené s dokonalou presnosťou. Okrem toho rozpoznáva umelá inteligencia pri fotografovaní či natáčaní ľudí alebo zvierat pozíciu očí a tváre. Systém monitoruje oko fotografovaného objektuvu v reálnom čase s extrémnou presnosťou sledovania. Táto funkcia môže byť aktivovaná jednoduchým stlačením tlačidla spúšte alebo je tiež možné túto funkciu naprogramovať ako voliteľnú.
Pokiaľ ide o celkovú rýchlosť snímania, dokáže nový fotoaparát snímať až rýchlosťou 11 fps s plným sledovaním AF / AE pri využití mechanickej uzávierky, zatiaľ čo v režime tichého snímania dosahuje rýchlosť až 8 fpsv s plným sledovaním AF / AE. U oboch týchto rýchlosťou dokáže zaznamenať až 116 snímok v štandardnom JPEG / 46 snímok vo formáte RAW s kompresiou. Zásadne sa tým zvyšuje šanca na zachytenie správneho okamihu.

Pokročilé nahrávanie filmov vo vysokom rozlíšení 4Kvi s automatickým zaostrovaním Fast Hybrid Autofocus
 
Všestranný model α6400 je výnimočný ako videokamera, ponúka interné nahrávanie filmov v 4K (QFHD: 3840 x 2160) s technológiou full pixel readout bez zlučovania pixelov. Vďaka tomu zhromaždí 2,4 násobok dát požadovaných pre videa v 4K, a potom ich prevzorkuje tak, aby vznikla vysoko kvalitná stopáž v 4K s výnimočnými detailmi a hĺbkou. Ostrenie počas nakrúcania filmu je rýchle a stabilné vďaka vylepšenej technológii Fast Hybrid AF, ktorá udržuje neustále plynulé zaostrenie na snímaný objekt, aj keď sa objekt pohybuje v popredí naprieč záberom. Tento pokročilý systém autofokusu spoločne s funkciou dotykového ostrenia robí z tohto nového modelu fotoaparátu ideálnu voľbu pre mnohých vloggerov aj tvorcov videí, ktorí pravidelne tvoria a nahrávajú obsah online. Nový fotoaparát disponuje tiež natívnym intervalovým nahrávaním pre tvorbu časozberných videí. Intervalové nahrávanie je možné nastaviť ľubovoľne od jednej do 60 sekúnd, pričom celkový počet snímok sa môže pohybovať od jedného do 9999. Citlivosť sledovania AE je možné počas intervalového snímania nastaviť na "vysokú", "strednú" alebo "nízku", čo umožňuje obmedziť zmeny expozície počas intervalového snímania. Okrem toho je vôbec prvýkrát u bezzrkadlovky Sony s APS-C u tohto nového modelu k dispozícii aj obrazový profil HLG (Hybrid Log-Gamma), ktorý podporuje Instant HDR workflow a umožňuje televízorom kompatibilné s HDR (HLG) prehrávanie nádherných realistických záberov v 4K HDR. Naviac sú k dispozícii aj S-log2 a S-Log3, ktoré zvyšujú flexibilitu farebnej gradácie. Okrem toho je tu tiež funkcia Zebra, asistencia Gamma Display a proxy nahrávanie. Fotoaparát dokáže aj nahrávať vo Full HD rýchlosťou 120 fps až pri 100 Mb / s a ​​umožňuje prehrávať a následne editovať stopáž do 4x alebo 5x spomalených video súborov vo Full HD rozlíšení so sledovaním AF.

 

Technické údaje:


Typ fotoaparátu: Kompakt s výmenným objektívom
Podľa použitia: Rodinný, Výkonný, Pokročilý, Poloprofesionálny
 
Obrazový snímač
Formát snímača: APS-C
Rozlíšenie: 24,2 Mpx
Obrazový snímač: Exmor CMOS
Rozlíšenie fotografií: 6000x4000
Pomer strán snímky: 16: 9, 3: 2
Automatické čistenie snímača: Áno
Pomer strán snímača: 3: 2
Stabilizátor snímača: Nie
Veľkosť snímača (mm): 23.5 x 15.6
 
Obrazový procesor
Typ obrazového procesora: BIONZ X
 
Objektív
Stabilizátor optický: Nie
Crop faktor: 1,5 x
Typ bajonetu: Sony E
 
Zaostrovanie
Počet AF bodov: 425
Pomocné svetlo AF: Ano
 
Nastavenie expozície
Spôsob merania expozície: Bodové, Stredové, Zónové
Korekcia expozície: ± 5 EV po 1/3 EV
Blokovanie AE: Áno
ISO - minimálna citlivosť: 100
ISO - maximálna citlivosť: 32000
 
Závierka
Typ uzávierky: Mechanická uzávierka / elektronická uzávierka
Najdlhší expozičný čas: 30
Najkratší expozičný čas: 1/4000
Bulb: Áno
 
Fotografovanie
Expozičné režimy: A (Av), Auto, M, P, S (Tv)
Histogram: Ano
Rýchlosť sériového snímania: 11 sn./s
Oneskorenie samospúšte: 10, 2, 5
3D režim: Nie
Panorama: Nie
HDR: Áno
 
Vyváženie bielej
Vyváženie bielej farby: Automatické / prednastavené hodnoty / ručné kalibrácia / v Kelvinoch
 
Hľadáčik
Typ hľadáčika: Elektronický
Rozlíšenie hľadáčika: 2359300
Dioptrická korekcia: -4 až +3
Veľkosť hľadáčika: 0,39 "
Zväčšenie hľadáčika: 1,07 x
 
LCD
Veľkosť displeja: 3 "
Rozlíšenie displeja: 921600
Živý náhľad (Live View): Áno
Dotykový displej: Áno
Výklopný displej: Áno
Stavový displej: Nie
 
Blesk
Vstavaný blesk: Nie
Synchronizačný čas blesku (X-sync): 1/160
Korekcia zábleskovej expozície: ± 3 EV po 1/3 EV
Možnosť pripojenia externého blesku: Áno, hot-shoe
Diaľkové riadenie extreního blesku: Áno
Externý blesk v balení: Nie
 
Záznam
Typ pamäťového média: MS (Memory Stick), SD / SDHC / SDXC
Formáty súborov: AVCHD, XAVC S, MP4, JPEG, RAW
Rozlíšenie videa: 4K (3840x2160)
Audiozáznam: Áno
Bracketing: Áno
Časozberné snímanie: Áno
Počet audio kanálov: 2.0
Integrovaný GPS: Nie
Video formát: AVCHD, MP4, XAVC S
Stereo zvuk: Nie
Snímacia frekvencia pri videu: 30 sn./s
 
Všeobecné
České menu: Áno
 
Rozhranie a napájanie
Diaľková spúšť: Áno
Wi-Fi: Áno
Výdrž batérie (sn.): 410 snímok
Rozhranie: HDMI micro, USB 2.0, výstup na mikrofón
Typ akumulátora: Sony NP-FW50
Spôsoby napájanie: Akumulátor
 
Fyzikálne špecifikácie
Materiál tela: Hliník
Rozmery v mm: 120 x 67 x 60
Hmotnosť: 403 g
Farba: čierna