TV - Video - HiFi
HH ELEKTROLUX
Palackého 7
911 01 Trenčín

tel.: 032 7435403
hladkyjan@hhelektro.sk

ONKYO CP-1050 BLACK

Dostupnosť už nedostupný
Výrobca: Onkyo
Kód: 21511
Prepravná váha: 9.5kg
Vaša cena:
€499,00


 Ks

Opýtať sa na tovar


Gramofón s priamym náhonom, precíznym hliníkovým tanierom aj ramenom a kryštálom riadenou rýchlosťou otáčania (33, 45 rpm)..

 

Teraz je ideálny čas na oživenie lásky k záznamom: S pristrojom CP-1050, Onkyo uvádza na trh priame riešenie pre audiofilový analógový zvuk, ktorý je skvelý pre váš rozpočet. Točňa má hladký a robustný priamy pohon (nevyžaduje sa žiadna výmena pásu, menej vysokofrekvenčného šumu), ktorý je  ovládaný quartz-lock systémom na zaistenie toho, aby sa hliníkový tanier otáčal s maximálnou presnosťou. . Hliníkové rameno prenosky je dodávané s kvalitnou MM prenoskou a vďaka inovatívnemu systému protizávažia a odnímateľnej prenosky, môže taktiež akceptovať najobľúbenejšie prenosky na trhu. Gumová rohož tlmiaca vibrácie a veľké, výškovo nastaviteľné gumené nožičky tlmiace vibrácie redukujú vonkajšie vplyvy na zvuk hudby na absolútne minimum. V kombinácii s robustnou konštrukciou skrine MDF poskytujú tieto prvky výnimočne jasné a detailné prehrávanie, takže bohatý, hlboký a teplý zvuk analógového formátu prichádza do svojej vlastnej podoby.

Gramofón Onkyo CP-1050

Pripomeňte si staré časy, keď ešte vo veľkom frčali vinylové platne a kedy sa ešte hudba nenahrávali na malé optické disky, ako je tomu dnes. Pamätníci možno budú s touto vetou súhlasiť, keď tu uvedieme, že tieto okrúhle čierne kotúče pomohli zachytiť novú éru hudobných kôstok od slávnych anglických i iných svetových skupín a stále tento mechanicky ponechaný zvuk má celý rad priaznivcov.

Mimoriadna kvalita

Spoločnosť Onkyo sa zaoberá výrobou veľmi precíznych audio prístrojov a tak nie je divu, že aj gramofón v jej podaní sa môže pochváliť mimoriadnou kvalitou spracovania a výsledným zvukovým podaním. Je to zabezpečené napríklad cez systém rovnomerných rotácií, ktoré zaistia verné čítanie uložených dát pomocou čítacej hlavy. Prítomné je aj kolísanie chvenia, ktoré znižuje trasenie na menej ako 0.15%.

Moderný dizajn

Pre tento model bol zvolený   moderný dizajn, ktorý bude dopĺňať vzhľad Vašej obývacej izby alebo kancelárie. Zadná strana je potom vybavená konektormi napríklad pre pripojenie predzosilňovača alebo A / V receivera.

Vlastnosti prístroja

Pre čo najväčšiu kvalitu a tiež odolnosť bol použitý hliníkový tanier doplnený o hliníkové ramienko. Podľa veľkosti dosky si môžete zvoliť veľmi ľahko a rýchlo medzi rýchlosťami 33-1 / 3 a 45 otáčok za minútu.

Technické údaje:

Gramofón

Pohon: priamy (direct drive)

Rýchlosť: 33 1/3 ot / min, 45 ot / min

Wow a flutter: 0.15% alebo nižšia

Pomer S / N (signál / šum): 60 dB alebo lepšie

Tanier: hliníkový, tlakový odliatok

Priemer: 305 mm

Motor: DC motor, bezkomutátorový

Štartovací moment: 1.0 kgf-cm alebo vyššie

 

Prenoskové rameno

Typ: staticky vyvážené, S-tvar

Efektívna dĺžka: 230 mm

Presah: 15 mm

Uhlová chyba snímania: do 3 °

Rozsah tlaku na hrot: 0 4 g

Hmotnosť prenosky (vrátane hlavy): 15 g až 20 g

 

Prenoska

Typ: MM (moving magnet)

Zaťažovací odpor: 47 kOhm

Výstupné napätie: 2.5 mV ± 3 dB

Tlak na hrot: 3.5 g ± 0.5 g

Výmenný hrot: DN-105ST

Hmotnosť vložky: 5 g

Hmotnosť hlavy prenosky: 10 g

 

Všeobecné

Napájanie: AC 220 - 240 V, 50/60 Hz

Spotreba: 6 W

Spotreba v režime STANDBY: 0,4 W

Rozmery (Š x V x H): 450 mm x 158 mm x 367.5 mm

Hmotnosť: 8.6 kg (19.0 lbs)